X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

ERR Kiievis: Zelenski jaoks ei ole mäng siiski veel võidetud

Pühapäeval Ukraina presidendivalimiste esimeses voorus kõige rohkem hääli kogunud telekoomik Vladimir Zelenski jaoks ei ole mäng siiski veel võidetud. Teises voorus läheb ta vastamisi mehega, kelle kasutada on hetkel riigi ressurss ja kes on temast poliitikuna palju kogenum.

Pühapäeva õhtul, mil esialgsed tulemused juba näitasid, et senine president Petro Porošenko pääseb teise vooru, ekspeaminister Julia Tõmošenko seda ei tunnistanud, väites, et tegelikult toetas teda üle kahekümne protsendi valijatest. "Aktuaalsele kaamerale" ei osanud Tõmošenko nimetada ühtegi asja, mida Porošenko õigesti on teinud.

"Kallid sõbrad, viimase viie aastaga on Ukraina langenud maailma kümne kõige vaesema riigi hulka, Euroopas on ta kõige vaesem riik. Ja nagu kinnitavad rahvusvahelised organisatsioonid, on Ukrainast saanud Euroopas kõige korrumpeerunum riik. Ja korruptsiooni eesotsas, ning seda teavad Ukrainas isegi lapsed, on Petro Porošenko," väitis ta.

Porošenkol tuleb nüüd väga lühikese ajaga panna endasse uskuma inimesed, kelle ta on esimese ametiajaga kaotanud. Kindlasti ei ole lihtne enda poolele meelitada Tõmošenko toetajaid, veel keerulisem on aga saada neljandale kohale jäänud ja Donbassis võitnud venemeelse Juri Boiko hääli.

"Me ei ole nendel valimistel kuulnud rikkumistest, mis oleks mõjutanud kodanike vaba tahte avaldust. Meie Euroopa-meelsus läbis testi ja see tähendab, et me oleme teel Euroopasse seni teinud kõik väga õigesti," rõhutas Porošenko.

Tõehetk saabub 21 päeva pärast ja ennustada, kuidas läheb, on hetkel peaaegu võimatu.

Ukraina presidendivalimistel juhivad koomik Volodõmõr Zelenski ja praegune riigipea Petro Porošenko, kes on kogunud vastavalt 30,34 ja 16,02 protsenti häältest, teatas keskvalimiskomisjon esmaspäeva pärastlõunal, kui kokku oli loetud 85,07 protsenti pühapäeval antud häältest.

Kui loetud oli ligi 90 protsenti pühapäeval antud häältest, oli Zelenski toetus 30,34 protsendi juures. Porošenko oli kogunud 16,02 ja Tõmošenko 13,28 protsenti häältest. Kokku osales esimeses voorus 39 kandidaati.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: