ERR Kiievis: vastamisi on koomik, gaasiprintsess ja šokolaadikuningas

Ukrainas on pühapäeval presidendivalimised. 39 kandidaadi seas on populaarsemad kolm - telekoomik Vladimir Zelenski, gaasiprintsess Julia Tõmošenko ja praegune riigipea, šokolaadikuningaks hüütud Petro Porošenko. Valimisjaoskonnad suletakse kell 20.

Valimisjaoskonnas Kiievi kesklinnas inimesed hääletasid, ajakirjanikud olid valmis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peagi saabus sinna hääletama ka president Petro Porošenko. Samas jaoskonnas hääletas ta ka viis aastat tagasi. Siis sai ta juba esimeses voorus väga suure, 55-protsendilise toetusega presidendiks. Nüüd on küsimus selles, kas ta üldse teise vooru pääseb.

Valimissedelid on sel korral rekordiliselt 80 sentimeetrit pikad. Kandidaate on 39, kellest suurem osa on maailmale tundmatud nimed. Sedel on nii pikk, et kokkupakituna mahub vaevu kasti.

Ja lõpuks president tuligi. Kogu perega, kaasas ka lapselaps, väike Petro.

"Vähemalt Kiievisse saatis jumal meile täna päikeselise ilma. Praegu toimuvad meil iga päev positiivsed asjad. Need valimised on väga demokraatlikud ja erilised selle poolest, et kõigil kandidaatidel on olnud vaba juurdepääs meediale. Kahjuks tundub mulle, et opositsioonikandidaadid kasutasid seda selleks, et loopida kõigele pori," kommenteeris president Porošenko.

Kelle või mille poolt inimesed oma hääle andsid?

"Mina hääletan Ukraina poolt, sest tahan, et oleks rahu ja võidaks see kandidaat, kes tagaks meie maale rahu. Et me ei oleks enam kunagi koos Venemaaga. Mitte kunagi," rõhutas valija Jelizaveta.

"Ukrainal on vaja presidenti, kes võitleb Ukraina ja Ukraina rahva eest. Aga hetkel meil selliseid kandidaate pole," rääkis Leonid, kuid küsimusele, kas ta hääletas siis kõigi vastu, vastas ta eitavalt. "Ma hääletasin sellise kandidaadi poolt, kes meeldib mulle kõige enam, no nii enam-vähem."

"Töötan poliitikas juba neli aastat. Ma tean iga kandidaadi elulugu ja saavutusi, kui palju nad oma valimiskampaaniale kulutasid, kust see raha tuli. Ja analüüsisin väga vastutustundlikult ja põhjalikult seda kõike ning tegin oma valiku juba kaua aega tagasi," rääkis Rahvarinde fraktsiooni rahvasaadik Natalja Katser-Butškovskaja.

Küsitluste tulemused näitavad selgelt, et ükski kandidaat ei saa esimeses voorus võitmiseks vajalikku 50 protsenti pluss üht häält. Valimiste teine voor tuleb 21. aprillil.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: