Eesti ukrainlased ootavad uuelt presidendilt sõja lõppu ja paremat elu

{{1554042900000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eestis elavad ukrainlased ootavad uuelt presidendilt, et lõpeks sõda, inimeste elu Ukrainas läheks kergemaks ja riik saaks kõigi teistega hästi läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinnas Ukraina saatkonnas oli keskpäeval niiskest ilmast hoolimata tunglemine. Ukraina saatkonna andmetel elab Eestis 5000 ukraina kodanikku, kellest valimisõiguslikke on 4300.

"Aktuaalne Kaamera" küsitles mõningaid neist.

"Petro Porošenko eest hääletasin, sest mulle tundub, et me liigume õiges suunas," vastas Sergei Tsvetko.

"[Opositsioonibloki taustaga Juri] Boiko sai minu hääle, sest tema ei taha sõda. Nagu Boiko ütles, tuleb kuuluda Euroopa Liitu, Venemaaga heades suhetes olla, samuti Hiinaga ja kõigiga," põhjendas Viktor.

"Ma ei hakka täpsustama, aga see inimene kaitseb lihtsaid inimesi. See on mulle kõige tähtsam. Mul on seal palju sugulasi, kellel on väga raske elu," lausus Natalja Beljeva.

"Et ei oleks mingit sõda, et inimesed saaks rahulikult elada. Rahvas tahab sõbralikult ja rahus elada. Aitab jamast!" sõnas Mõkola.

"Mina hääletasin Vladimir Zelenski poolt.Ilmselt sellepärast, et tema on meie ainuke normaalne tulevikulootus. [Arenema peaksime] oma suunas. Valima oma enda tee sõltumata Euroopast ja Venemaast," rääkis Vladislav.

Kõige suuremad Eesti ukrainlaste kogukonnad elavad Tallinnas ja Maardus, lisaks Narvas, Tartus, Pärnus, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Jõhvis ja Pärnus.

Tallinna Ukraina saatkonnas oli õhtuks käinud 1220 valijat

Tallinnas Ukraina saatkonnas oli pühapäeva õhtuks presidendivalimistel oma hääle andnud 1220 inimest.

Kella 19.30 seisuga oli hääletamas käinud 1220 inimest, teatas BNS-ile Ukraina saatkond. Õhtuks oli valimisaktiivsus tunduvalt vähenenud.

Saatkonna valimiskomisjoni juht ütles BNS-ile, et valimas on käinud nii Eestis elavad ja töötavad ukrainlased kui ka lühiajaliselt riigis viibivad Ukraina kodanikud.

"Inimesed tulevad üle kogu Eesti, erinevatest linnadest. Tulevad isegi inimesed, kes on Eestis lühiajaliselt, ravil või puhkusel. Neil on samuti olemas see võimalus ja spetsiaalselt vormistatud talongid, nad tulevad samuti kohale ja hääletavad," märkis valimiskomisjoni juht.

Häältelugemine algab kesköö paiku ja valimiste tulemused on teada esmaspäeva hommikuks.

Toimetaja: Laur Viirand; Vahur Lauri

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: