ERR Kiievis: protestid võivad mõjutada Porošenko ametis jätkamise võimalusi

Foto: Str/NurPhoto/ZUMA Press/Scanpix

Kiievis avaldati meelt korruptsiooni vastu president Petro Porošenko lähiringkonnas. Protestide puhang vahetult enne presidendivalimisi võib tugevalt mõjutada Porošenko võimalusi ametis jätkamiseks.

Kiievis Iseseisvusväljakul protestivad natsionalistid korruptsiooni vastu president Porošenko lähiringkonnas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sõltumatute ajakirjanike andmetel ostsid ametnikud ja nende sugulased Venemaalt varuosasid sõjaväetehnika jaoks ja müüsid neid Ukraina kaitsetööstustele mitu korda kallimalt. Juba kuu aega on protestijad nõudnud korruptantide karistamist.

"Praegu on meil president Petro Porošoneko lubadus, et ta lõikab käed otsast korruptantidel, aga me näeme, et neid lubadusi ei täideta. Me nõuame, et karistataks neid, kes varastavad Ukraina armee tagant," rääkis Jana.

"Rahast, mida Euroopa Liit meile võitluseks korruptsiooni vastu eraldab, ei ole mingit tolku. Seda teab enamus inimesi, kogu meie riik ja Euroopas teatakse sellest samuti. See raha ei lähe selleks, milleks mõeldud, vaid kellelgi taskusse," ütles Aasovi polgu endine võitleja Staff.

Praegune skandaal on viinud juba selleni, et Petro Porošenko on valimisrallis langenud kolmandale kohale.

"Sõna korruptsioon on Ukrainas väga moes. Tõsi, inimestele on see tähtis probleem, aga nad mõistavad seda probleemi palju laiemalt, kui lihtsalt korruptsiooni. See puudutab inimeste suhteid riigiaparaadiga," rääkis Razumkovi keskuse sotsioloogiaosakonna juht Andrii Bõtšenko.

Ukraina presidendivalimised toimuvad 31. märtsil. Praeguse riigipea peamine ülesanne on teise vooru pääseda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: