USA motojõukude verise lahinguga seoses keegi vangi ei lähe ({{commentsTotal}})

Motojõukude lahingu sündmuskoht Waco linnas Texases 2015. aasta 17. mail.
Motojõukude lahingu sündmuskoht Waco linnas Texases 2015. aasta 17. mail. Autor/allikas: AP/Scanpix

Texase restoranis 2015. aastal toimunud motojõukude ohvriterohke arveteklaarimisega seoses ükski asjaosaline kohtu ette ei astu.

USA-s Texase osariigis asuvas Waco linnas leidis 2015. aasta mais aset massikaklus ja tulistamine, kus omavahel olid vastamisi kaks motojõuku - Bandidos ja Cossacks. Tulistamises hukkus üheksa ja sai haavata 20 inimest, vahendas BBC.

Politsei pidas tookord kinni 177 isikut, kuid praeguseni pole keegi selle juhtumiga seoses kohtu ette astunud, süüdi mõistmisest rääkimata.

Äsja piirkonna prokuröriks saanud Barry Johnson teatas nüüd, et prokuratuur loobub ka kõikidest käimasolevatest menetlustest. Johnsoni sõnul on olukord tingitud sellest, et tema eelkäija Abel Reyna juhtimise all tehti süüdistuste asjus olulisi vigu.

Peaaegu kõik Twin Peaksi restoranis kinni peetud isikud vahistati organiseeritud kuritegevust puudutava süüdistuse alusel ning ka hilisemad süüdistused puudutasid just organiseeritud kuritegevust.

Johnsoni sõnul poleks tema eelkäija pidanud väljastama nii üldisi vahistamisordereid ega esitama nii keerulist tõendamist nõudvaid süüdistusi, vaid keskenduma sellele, millega iga konkreetne kinni peetud isik selle juhtumi ajal tegi ja mille kohta oli tõendeid. Johnson nentis, et neid vigu ei parandanud tema eelkäija ka järgnevate aastate jooksul.

Reyna lükkas aga oma mantlipärija kriitika tagasi ja kinnitas, et pole nende järeldustega absoluutselt nõus.

Osa sündmuskohal olnud inimesi süüdistas omakorda politseinikke selles, et nad tulistasid valimatult rahvamassi, kuid prokuratuur loobus 2016. aastal ka nendest süüdistustest.

Samal ajal on endiselt kohtus mitmeid tsiviilhagisid, mille raames süüdistavad omal ajal vahi alla võetud mehed maakonda selles, et nad peeti kinni ja neid süüdistati motojõugu liikmeks olemises ainult riietuse ja restoranis viibimise pärast. Kahjutasu nõuavad hagide esitajad miljoneid dollareid.

USA motojõukude ajaloo veriseima lahingu põhjus pole seni ametlikku kinnitust saanud, kuid väidetavalt peitub juba pikemat aega kestnud tüli võti piirkondlikus võimuvõitluses.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: