Baltika aktsionärid toetasid aktsiakapitali suurendamist

Foto: ERR

Ettevõtte strateegilise pöörde elluviimiseks võtsid Baltika aktsionärid reedel toimunud korralisel üldkoosolekul vastu otsuse suurendada aktsiakapitali viie miljoni euro võrra avaliku pakkumise teel.

"Mul on hea meel, et aktsionärid toetavad Baltika jõulist ja julget lähiaastate plaani, mis keskendub äriprotsesside lihtsustamisele ning tegevuskulude vähendamisele. Minu hinnangul on tegemist parima plaaniga kasumisse jõudmiseks," ütles Baltika juhatuse esimees ja aktsionär Meelis Milder ettevõtte teatel.

Ettevõtte omakapitali suuruse äriseadustikus nõutule vastavaks viimiseks otsustas koosolek suurendada aktsia nimiväärtust ühele eurole ja vahetada praegu olemasolevad aktsiad selliselt, et iga kümne aktsia eest saab vastu ühe uue aktsia. Teise otsusena vähendati aktsia nimiväärtust 0,1 eurole ning kogu aktsiakapital vähenes neljalt miljonilt eurolt 0,4 miljonile eurole.

Lisaks võtsid aktsionärid vastu otsuse suurendada ettevõtte ümberkujundamiseks aktsiakapitali viie miljoni euro võrra avaliku pakkumise teel.

"Selleks plaanime augustikuus aktsiaemissiooni, kus kõikidel aktsionäridel on võimalus osaleda. Baltika ei saa börsiemitendina anda aktsiatega seotud müümise ega ostmise soovitusi, küll aga saan öelda, et ettevõte on kahtlemata huvitatud, et võimalikult paljud aktsionärid osaleksid avalikul pakkumisel," ütles Milder.

Milder lisas, et Baltika suuraktsionär KJK Fund Sicav-SIF, kellele kuulub 38,9 protsenti aktsiatest, on juba kinnitanud valmisolekut märkida uusi aktsiaid proportsionaalselt oma osalusele ning emissiooni tingimustes määratud korrale kuni viie miljoni euro ulatuses, sõltuvalt teiste osalejate märkimisõiguste kasutamisest.

Rahvusvahelise kasvu asemel keskendub Baltika edaspidi müügile Balti riikides, äriprotsesside lihtsustamisele ning tegevuskulude vähendamisele. Kulude kokkuhoid tuleb tootmise lõpetamisest Eesti tootmisüksustes, brändide ühendamisest ja mitmete kahjumlike tegevuste lõpetamisest, mis tähendab ka koostöö mitte jätkamist Venemaa frantsiisipartneriga.

Üleminekuga optimeeritud brändiportfellile, äriprotsesside olulise lihtsustamisega ning tootmise lõpetamisega Eestis plaanib ettevõte vähendada aastaseid püsikulusid ligi kahe miljoni euro võrra järgmise 12 kuu jooksul.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: