Meelis Milder taandub Baltika aktiivsest juhtimisest

{{1561618500000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Baltika pikaajaline juhatuse esimees Meelis Milder asus nõuandvasse rolli Baltika nõukogu juures ning ettevõtte juhatus jätkab kaheliikmelisena, teatas ettevõte.

Igapäevane juhtimine jaotub tegevjuhi positsioonis Mae Hanseni ja juhatuse liikme Maigi Pärnik-Perniku vahel.

"Minu uus roll näeb ette nõustamist ja suunamist seal, kus Baltika pikaajalise juhtimise kogemus toetab soovitud tulemuste saavutamist," ütles Milder.

"Teavitasime tänavu börsi ja avalikkust uuest tegevus- ja finantseerimisplaanist, mis on Baltika ajaloo üks radikaalsemaid samme. Jõulised ja julged lähiaastate eesmärgid on andnud meie töötajatele, klientidele ja partneritele vajaliku signaali, et Baltika on muutumas. Mul on hea meel, et see plaan on saanud heakskiidu ka aktsionäridelt. Andsin juba kevadel mõista, et minu roll tulevikus võiks muutuda ning mõistlik on see muutus viia ellu nüüd, kus oleme juhatuse liikmetega edasised vastutusvaldkonnad kokku leppinud," ütles Milder neljapäeval.

Mae Hanseni sõnul jätkab Baltika praegu radikaalse ümberkorralduskava ellu viimist, millega järgmise järgmise aasta veebruariks on lõpetatud tootmine Eestis ja keskendutud ainult Balti turule. Kuid enne kavatseb Baltika suurendada aktsiakapitali viie miljoni euro võrra.

Investorite usk Baltikasse selgub aktsiate avalikul pakkumisel

Aktsiate märkimine avaliku pakkumise teel algab 15 juulil. Eelisõigust omavate aktsionäride nimekiri fikseeritakse reedel, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

38,9-protsendilise osalusega Baltika suuraktsionär KJK Fund on juba kinnitanud, et märgib aktsiaid vastavalt oma osalusele. Baltika küsib emissioonil 10 senti ühe aktsia eest, samas kui praegune aktsia börsihind on umbes 50 senti.

2014. aastal maksis ettevõtte üks aktsia üle viie euro, seega on Baltika aktsia selle ajaga võrreldes praegu kümme korda odavam. Kuna tegemist on lisakapitali kaasamisega, võib küsitud hind arvestades Baltika kehvasid majandustulemusi isegi õiglane olla, ütles Luminori analüütik Anton Skvortsov.

"Kui vaadata turuhinda, on viimase kolme-nelja aasta tootlus olnud ikka negatiivne. Iga emissioon korraldatakse mingisuguse plaaniga, ettevõttel on plaan selle rahaga midagi teha. Investorid vaatavad, et kui neile see plaan meeldib ja nad arvavad, et see töötab, sellest võib ka kasu tulla, siis nad muidugi nad märgivad, aga see kõik sõltub sellest, kui hea see plaan on ja kui palju investorid usuvad sellesse," selgitas Skvortsov.

Seega selgubki tema sõnul aktsiate avalikul pakkumisel, kas investorid usuvad Baltika tuleviku. Viimase kümne aastaga on investorid Baltikasse kaasanud juba 14 miljonit eurot.

Muudatusi viiakse ellu etappide kaupa

Baltika nõukogu rahuldas kolmapäeval Milderi avalduse astuda tagasi juhatuse esimehe kohalt ning võtta ettevõttes nõuandev roll Baltika nõukogu nõunikuna.

Baltika nõukogu esimees Jaakko Salmelin tänas nõukogu nimel Milderit olulise panuse eest Baltika juhtimisse ning jätkuva toetuse eest.

Baltika juhatuse liige Mae Hansen hakkab tegevjuhi positsioonis vastutama müügi, turunduse ja jaeäri puudutavate protsesside eest ning juhatuse liige Maigi Pärnik-Pernik tootearenduse ja tugifunktsioonide eest.

Baltika juhatusega tänavu kevadel liitunud Hansen kinnitas, et ettevõtte strateegiline pööramine on alanud jõudsalt ja hetkel liigutakse tegevustega planeeritud ajaraamis.

"Suurimad muutustega seotud projektid saavad ellu viidud järgmise aasta veebruari lõpuks. Esimesi märkimisväärseid võite saame tähistada siiski 2020. aasta lõpus, sest suures organisatsioonis tuleb radikaalsed muutused ellu viia etappide kaupa, et maandada riske ning tagada võimalikult sujuv ja tulemuslik üleminek," lisas ta.

Baltika on Eesti üks suurimaid rõivatootjaid ja rõivaste jaemüüjaid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: