X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Küsitlus: eurovalimiste eel on populaarseim kandidaat Marina Kaljurand

Marina Kaljurand
Marina Kaljurand Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Uuringufirma Norstati poolt ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitluse põhjal on kõige populaarsemad nimekirjad Euroopa Parlamendi valimisteks Reformierakonnal ja Keskerakonnal.

Kõige populaarsem kandidaat on küsitluse järgi sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand, kelle poolt annaks oma hääle 11 protsenti küsitlusele vastanutest. Väikese vahega järgnesid Andrus Ansip (10 protsenti) ning Yana Toom (9 protsenti).

EKRE esinumber Mart Helmet valiks neli protsenti vastanutest, sama toetus on Isamaa esinumbril Riho Terrasel ja Eesti 200 esimehel Kristina Kallasel (Eesti 200 esinumber eurovalimistel on Lauri Hussar - toim.).

Iga erakonna kandidaatide hääled kokku liites osutus kõige populaarsemaks Reformierakonna nimekiri (24 protsenti). Napilt teiseks jäi Keskerakonna nimekiri (23 protsenti). Tugeva tulemuse esialgse uuringu põhjal teeks ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond (19 protsenti). EKRE saaks 13 protsenti häältest, Isamaa 10 protsenti, Eesti 200 5 protsenti häältest, Rohelised 4 protsenti ja Elurikkuse Erakond ühe protsendi.

Küsitlus viidi uuringufirma Norstat Eesti AS-i poolt läbi veebikeskonnas 5.-10. aprillini ning sellele vastas 1000 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: