X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Porošenko jättis prokuratuuri ülekuulamisele minemata

Ukraina president Petro Porošenko.
Ukraina president Petro Porošenko. Autor/allikas: Maxym Marusenko/NurPhoto/ZUMA Press/Scanpix

Ukraina president Petro Porošenko jättis minemata Ukraina peaprokuratuuri, kus teda pidi teisipäeval kell 10 veel kord tunnistajana küsitletama Euromaidani liikumise liikmete vastu tehtud kuritegude asjas.

"Kahjuks, nagu näete, jättis tunnistaja ülekuulamisele tulemata. Uurijaga keegi ühendust ei võtnud, ei teatatud ilmumata jätmise põhjust ega palutud ülekuulamise edasilükkamist," ütles ajakirjanikele eriuurimisvalitsuse juht Sergi Gorbatjuk.

Peaprokuratuuri esindaja sõnutsi pidi teda küsitletama 18.–19. veebruari ja 1. detsembri sündmuste kohta. Lisaks pidi president allkirjastama eelmise, 2016. aasta novembris toimunud ülekuulamise protokolli.

"Ta ei ole kahe aasta jooksul allkirjastanud esimese ülekuulamise protokolli /.../ Tal oli toona kiire ja jättis allkirjastamata. Lubas teha seda järgmisel päeval, me tuletasime talle seda mitu korda meelde, kuid ta ei ilmunudki. Kutsume ka edaspidi välja," lisas Gorbatjuk.

Ta märkis, et presidendiamet ei võimalda praegu teda prokuratuuri sundkorras tuua.

"Kui ta jäta ilmumata ka järgmisel korral, pöördume kohtusse, et teda trahvida. Kuid kuni ta on presidendi seisuses, ei saa teda sundtuua. Lõppeb tema ametiaeg, palume kohtul lubada teda sundtuua," ütles ta.

Porošenko kuulati 89 eraldi menetlusest koosnevas Maidani asjas juba üle 2016. aasta novembris. President ei kirjutanudki protokollile alla.

2014. aasta veebruari lõpus suri Kiievis Maidanil ja selle lähitänavatel kuulihaavadesse kümneid inimesi. Uurimine, kes ja kelle korraldusel tulistas, ei ole veel lõppenud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: