Astrid Kannel ja Anton Aleksejev uurisid ukrainlaste elu rindejoonel

ERR-i ajakirjanikud Astrid Kannel ja Anton Aleksejev käisid Ukraina idaosas uurimas, kui vaenulik on rahvas president Petro Porošenko või Venemaa suhtes.

Kannel rääkis "Välisilmas", kuidas teda hämmastas, et vanas kaevandushoones asuvat rühma juhtis 24-aastane noormees, kes oli juba kolmandal missioonil.

"Teine asi, mis hämmastas ja on mõtlema pannud, on see, kui keerulistes oludes inimesed elasid. Olen näinud, mismoodi ameeriklased või britid sõdivad, kuidas seda on tehtud Iraagis ja Afganistanis. Tagala on tugev ja sõduri ülesanne on sõdida, mitte mõelda, kuidas oma olmet tagada. Seal aga oli väga räpane, primitiivne ja mõtlemapanev," sõnas ta.

Aleksejev tõi imestama pannud asjaoluna välja, et kui nad küsisid inimestelt, kelle seas oli nii kutsealuseid, professionaale kui ka vabatahtlikke, mida nad arvavad presidendivalimistest ja kas on midagi kandidaatidest kuulnud, siis poliitikateema neid ei huvitanud.

"Nad on täitsa üheselt apoliitilised," tõdes ta. "Samas üks mees ütles, et meie ei otsusta siin midagi, nii nagu poliitikud otsustavad, nii meie otsustamegi. Aga need inimesed seal ongi need, kes kaitsevad kodumaad, lasevad neil, kes Kiievis istuvad, oma valikuid teha ja vaielda presidendikandidaatide üle."

Kannel märkis, et inimeste kaitsetahe oli tõesti muljetavaldav, olgu probleemid missugused tahes.

Kui presidendina ei peaks jätkama Petro Porošenko, siis võivad muutused olla rindel väga kiired ja suured, aga Kannel ütles, et sõdurite seisukoha järgi hoiavad nemad oma positsiooni nii kaua kui võimalik ja teevad sõduritena seda, mis on nende kohustus - kaitsevad oma territoriaalset terviklikkust.

Koomik Volodõmõr Zelenski võimaliku presidendiks saamise kohta tõdes Kannel, et on äärmiselt kurb, et inimesed, kes on värskelt jätnud selja taha Maidani, on nüüd nõus valima presidendiks inimest, keda nad ei tunne. On saabunud ajastu, mille jaoks tegi otsa lahti Donald Trumpi saamine USA presidendiks.

"Praegu on maailmas väga palju väga kummalisi riigijuhte, nii et Ukraina president koomikuna ei oleks väga suur üllatus," nentis Kannel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: