Ralli ja Metallica kontsert viivad hotellihinnad Tartus lakke

Metallica
Metallica Autor/allikas: promomaterjalid

Rally Estonia ja Metallica kontsert kergitavad Tartus hotellitubade hindu kuni kaks ja pool korda ehk vahemikku 200-300 eurot öö eest, korterit üürides tuleb aga välja käia ka üle 1000 euro.

Sel suvel toimub Tartu linnas ja selle lähiümbruses palju üritusi - järgmisel nädalal Tartu laulupidu, juulikuus aga Rally Estonia ja USA heavy metal bändi Metallica kontsert, mis toovad linna majutusasutustesse nii sise- kui ka välisturiste. Kui Rally Estonia korraldusmeeskond otsis juba ligi kuu aega tagasi Lõuna-Eestist inimesi, kes rallifännidele ööbimiskohti pakkuda saaksid, siis Tartu hotellipidajate sõnul kõik toad veel ülikoolilinnas suursündmuste jaoks välja müüdud ei ole.

Kui Vspas on Metallica kontserdi ajaks pakkuda paar vaba tuba, aga Rally Estonia ajaks on hotell välja müüdud, siis lootusrikkam on olukord hotellides Pallas, London ja Sophia, millede juht Verni Loodmaa ütleb, et voodikohti leidub praegu veel ka hilisematele ärkajatele.

"Mõistagi, tuleb arvestada sellega ka tänastel broneerijatel nii nagu ka varasemalt broneerijatel, et hinnatasemed tavapärastest väljakujunenud Tartus kehtivatest tasemetest on pisut erinevad. Hinnad kujunevad vastavalt nõudlusele, see on niimoodi igal pool maailmas ja ei saa  meie siin Tartus ka kuidagi teistmoodi või teistpidi käituda," sõnas Loodmaa.

Nii Loodmaa kui ka Vspa müügi- ja käibejuht Evely Nurm lausuvad, et ööbimise eest küsitavad hinnad sõltuvad ka üritusest. Näiteks Tartu laulupidu pole hotellide hinnakirjale mõju avaldanud, küll aga on seda märgatavalt teinud nii ralli kui Metallica kontsert.

"Ralli tõstab hinnad tavapärastelt tasemetelt võib-olla kaks, kaks pool korda kõrgemale. Igal juhul jäävad seal tubade hinnad vahemikku 100-200 eurot, Metallica on ainulaadne sündmus, sinna on oodata väga palju ka välisriikidest tulejaid, nõudlus on ülikõrge, see omakorda tõstab seal hinnad võib-olla natuke kõrgemale. Ma usun, et eelpool nimetatud hotellides – Pallas, Sophia ja London – jääb see hinnatase 200 ja 300 euro vahele," ütles Loodmaa.

Nurm toob välja, et Vspas on samuti Metallica kontsert hindu kolmekordistanud – kui madalperioodi ajal maksab superior toas ehk standardtoast suuremas numbritoas öö 125 eurot, siis kontserdi ajal küsitakse öö eest vähemalt 300 eurot:

"Tegemist on ikkagi väga sellise suure üritusega Tartus, mida tegelikult ju varasemalt pole siinkandis olnud, et selle tulemusena ka n-ö külastajate huvi see n-ö hinnataseme tõus ikkagi  suurem kui muidu. Et meie hindasid tõesti mõjutab külastuse periood, hetketäituvus ja noh üldjuhul ikkagi ka see, et mis paketti või mis täpselt külaline ise soovib," sõnas Nurm.

Broneerimisportaal Booking.com kaudu Metallica kontserdiööks Tartus hotellituba broneerides on hinnad suurusjärgus 250-400 eurot. Kui aga broneerida samas keskkonnas korterit, jäävad hinnad sõltuvalt korteri suurusest vahemikku 300 eurot kuni 1153 eurot.

Booking.com korterid Metallica kontserdiks. Autor/allikas: kuvatõmmis Booking.com lehelt

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: