X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Riik ei välista Tallinna haigla rajamiseks ka laenu võtmist

Tanel Kiik
Tanel Kiik Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaalminister Tanel Kiik (KE) andis neljapäeval valitsuskabineti istungil ülevaate Tallinna haigla rajamisest. Veel ei ole selge, milline saab olema rahastuse jaotus Tallinna linnavalitsuse, riigi ja Euroopa Liidu raha vahel. Peaminister Jüri Ratas ei välistanud ka laenu võtmist Tallinna haigla finantseerimiseks.

"Kabinetis tõesti arutasime Tallinna haigla rajamise vajadust, olemasolevate Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaiglate korpuseid ja nende olukorda. Samuti võimalikke plusse, mis see meditsiinisüsteemile annaks ning kabinet võttis esitatud analüüsi teadmiseks. Otsustasime seda, et vaatame eelarvelisi võimalusi riigieelarve 2020 menetlemise käigus ja 2021 - 2024 riigi eelarvestrateegia arutelu käigus," ütles Kiik ERR-ile.

Kiige sõnul ei ole veel selgunud kui suures mahus Euroopa Liit projekti raha panustab, kuna Euroopa Liidu järgmine eelarveperiood ei ole veel paigas.

"Sõltuvalt sellest kui palju sealt on võimalik tervishoiu investeeringuteks raha taotleda, siis sellest sõltub ka see, milline saab olema rahastuse jaotus Tallinna linna, riigieelarveliste vahendite ja Euroopa Liidu vahendite vahel," lausus Kiik.

"Need arvutused ja analüüsid tuleb meil ühiselt rahandusministeeriumiga ära teha ja siis saab valitsus minna lõppotsuse juurde, et millises ajakavas on võimalik see haigla rajada," sõnas Kiik.

Kiik rääkis, et haigla üldist kontseptsiooni puudutavates küsimustes on valitsusel pilt selge.

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et Tallinna haigla ehituseks ei ole välistatud ka laenu võtmine. "Kindlasti rahandusministeeriumil koostöös sotsiaalministeeriumiga tuleb analüüsida Tallinna haigla finantsmudelit ja ühe võimalusena ka laenuvahendute kasutamist Tallinna haigla investeeringute katteks," lausus Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: