USA minister põhjendas Epsteinile mõistetud leebet karistust

USA tööminister Alexander Acosta pressikonverentsil.
USA tööminister Alexander Acosta pressikonverentsil. Autor/allikas: REUTERS / SCANPIX

USA tööminister Alexander Acosta põhjendas kolmapäeval miljardär Jeffrey Epsteinile kunagi mõistetud leebet karistust, edastasid kohalikud meediakanalid.

Acosta kinnitusel oli ta osaline tagamaks, et Epstein 2008. aastal üldse vangi mõisteti. Tema sõnul oli tollal peamiseks eesmärgiks, et Epstein vanglasse satuks ja seksuaalkurjategijate ametlikku registrisse.

Epstein on finantsist kelle sõpruskonda on kuulunud teiste seas president Donald Trump ja ekspresident Bill Clinton. Varem on ta süüdi mõistetud noortele tüdrukutele erootiliste massaažide eest maksmises tema Palm Beachi mõisas.

Epstein vältis 2007. aastal selle eest föderaaltasandil kohtuasja leppega, mille tema advokaadid sobitasid Alexander Acostaga, kes on nüüd Trumpi valitsuse tööminister. Salajase leppe järgi tunnistas ta end süüdi alaealiste prostitutsiooniks vahendamises ja sai karistuseks 13 kuud maakonna vangimajas.

Acosta oli toona Miami föderaalprokurör, kelle suhtes on praegu käimas kampaania, kus nõutakse tema tagasiastumist selle võrdlemisi leebe karistuse eest.

Acosta tervitas teisipäeval Epsteinile uue süüdistuse esitamist.

"Uute asitõendite ja uute tunnistustega on New Yorgi prokuratuuril tähtis võimalus tuua ta täielikult õigusemõistmise ette," ütles Acosta.

Samal ajal on meedia tähelepanu keskmesse kerkinud ka Epsteinile kuuluv Kariibi meres asuv väikesaar Little Saint James, mida naabersaarte kohalike elanike seas nimetatakse "pedofiilide saareks". "Kõik nimetavad seda pedofiilide saareks," ütles naabersaarel St. Thomasel elav Kevin Goodrich.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: