Eesti saadikud hakkavad kuuluma Euroopa Parlamendi 11 delegatsiooni

Eesti eurosaadikud: Yana Toom, Sven Mikser, Marina Kaljurand, Jaak Madison, Andrus Ansip ja Urmas Paet
Eesti eurosaadikud: Yana Toom, Sven Mikser, Marina Kaljurand, Jaak Madison, Andrus Ansip ja Urmas Paet Autor/allikas: ERR

Eestist valitud kuus Euroopa Parlamendi liiget hakkavad kuuluma 11 erinevasse europarlamendi delegatsiooni kas täis- või asendusliikmena. Kaks Eesti saadikut pääses Europarlamendi USA-delegatsiooni.

Saadikurühma Uuenev Euroopa kuuluv reformierakondlane Andrus Ansip sai Üleaafrikalise Parlamendiga suhtlemiseks moodustatud Europarlamendi delegatsiooni täisliikmeks ning Vahemere Liidu parlamentaarses assamblee ja Iisraeliga suhtlemiseks moodustatud delegatsioonide asendusliikmeks.

Sama fraktsiooni saadik Urmas Paet sai Kagu-Aasia riikide ja Kagu-Aasia Rahvaste Assotsiatsiooniga (ASEAN) suhtlemiseks moodustatud delegatsiooni täisliikmeks ning Euroopa Parlamendi Jaapani delegatsiooni asendusliikmeks.

Uueneva Euroopa saadikurühma kuuluv keskerakondlane Yana Toom sai Euroopa Liidu ja Venemaa parlamentaarses koostöökomisjoni täisliikmeks ning Iraagiga suhtlemiseks moodustatud delegatsiooni asendusliikmeks

Sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand sai Armeenia, Aserbaidžaani ja Gruusia parlamentidega suhtlemiseks moodustatud delegatsiooni täisliikmeks ja Ameerika Ühendriikidega suhtlemiseks moodustatud delegatsiooni asendusliikmeks.

Sotsiaaldemokraat Sven Mikser hakkab täisliikmena kuuluma Euronesti parlamentaarses assamblee delegatsiooni. Euronest on Euroopa Parlamendi ning Ukraina, Moldova, Armeenia, Aserbaidžaani ja Gruusia parlamentide moodustatud assamblee, mille ülesandeks om tugevdada Euroopa Liidu suhteid nende riikidega. Asendusliikmena kuulub Mikser Euroopa Liidu ja Ukraina parlamentaarse assotsieerimiskomitee delegatsiooni.

Eesti saadikutest ainsana loobus asendusliikme kohast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige ning Euroopa Parlamendis saadikurühma Idenditeet ja Demokraatia kuuluv Jaak Madison, kes sai Ameerika Ühendriikidega suhtlemiseks moodustatud delegatsiooni täisliikmeks.

Euroopa Parlamendi liikmed kinnitasid kolmapäeval lõunaal toimunud hääletusel delegatsioonide arvulise koosseisu ning delegatsioonide isikuline koosseis sai teatavaks kolmapäeva õhtul. Kokku moodustas Euroopa Parlament 44 delegatsiooni.

Euroopa Parlamendi delegatsioonid on Euroopa Parlamendi liikmete ametlikud rühmad, mis arendavad suhteid EL-i mittekuuluvate riikide, piirkondade või organisatsioonide parlamentidega.

Delegatsioonide esimehed ja aseesimehed valitakse avaistungitel, mis toimuvad septembris 2019. Väisetavalt pürgib Marina Kaljurand Kaukaasia riikide parlamentidega suhtlemiseks moodustatud delegatsiooni juhiks.

Euroopa Parlamendi delegatsioonid on parlamendiliikmete ametlikud rühmad, mis arendavad suhteid Euroopa Liitu mittekuuluvate riikide, piirkondade või organisatsioonide parlamentidega. Delegatsioonide suurus lepitakse kokku parlamendi resolutsioonis ning selle liikmete koosseis peegeldab parlamendi üldist poliitilist koosseisu. Parlamendi fraktsioonid nimetavad oma esindaja delegatsiooni, iga EP liige on mõne delegatsiooni liige. Mõned kuuluvad rohkem kui ühte delegatsiooni.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: