USA Demokraatliku Partei järgmisel teledebatil on juba ainult üks voor

Foto: Reuters/Scanpix

USA-s jätkub valmistumine järgmisel aastal toimuvateks presidendivalimisteks. Vähem kui pool Demokraatliku Partei presidendikandidaatidest saab osaleda järgmisel teledebatil, sest enamik ei suutnud täita vajalikke kriteeriume. Seetõttu otsustas näiteks senaator Kirsten Gillibrand ka oma presidendikampaania lõpetada.

Järgmisel teledebatil osalemiseks pidi Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) reeglite kohasel iga demokraatide presidendikandidaat saama kaheprotsendilise toetuse neljas küsitluses ja koguma kampaaniaks raha 130 000 annetajalt. Sellise tulemuse suutsid tähtajaks teha vaid Joe Biden, Bernie Sanders, Elizabeth Warren, Kamala Harris, Pete Buttigieg, Cory Booker, Amy Klobuchar, Andrew Yang, Julian Castro ja Beto O'Rourke, vahendasid ERR-i teleuudised.

Seega toimub debatt ainult ühel õhtul, mis ühtlasi tähendab, et esimest korda on üheskoos laval kõik demokraatide kandidaadid.

Joe Biden on endiselt kõige edukam kandidaat. Kolmapäeval avaldatud Morning Consulti küsitluses juhib endine asepresident teisi vähemalt 13 protsendiga. Samuti on tal 18 protsendipunktiline edu hiljutises USA Today ja Suffolki küsitluses. Bidenile järgnevad senaator Bernie Sanders ja Elizabeth Warren.

Presidendikampaania otsustas aga nüüd lõpetada senaator Kirsten Gillibrand, kes ei täitnud debatiks vajalikke kriteeriume.

Järgmine teledebatt toimub 12. septembril Texase osariigis Houstonis ja seda kannavad üle ABC News ja Univision.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: