USA demokraadid kinnitasid Harrise asepresidendi kandidaadiks

Senaator Kamala Harris kinnitati demokraatide asepresidendikandidaadiks.
Senaator Kamala Harris kinnitati demokraatide asepresidendikandidaadiks. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA Demokraatliku partei kongressil võttis senaator Kamala Harris ametlikult vastu asepresidendi kandidatuuri. Virtuaalsel kongressil pidas teiste seas kõne endine president Barack Obama, kelle sõnul soovib praegune riigipea Donald Trump vaid tähelepanu võita ja pole huvitatud töötamisest.

Demokraatide asepresidendikandidaat Kamala Harris pidas kõne demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni koduosariigis Delaware'is. Ta kritiseeris teravalt president Trumpi tegevust koroonaviirusega võitlemisel, mainides et kõige rohkem on kannatanud vähemused.

"Sellel viirusel ei ole silmi, aga siiski teab ta täpselt, kuidas me näeme ja kohtleme teineteist. Olgem selged: rassismi vastu ei ole vaktsiini," ütles Harris.

"Ma mõtlen tüdrukute ja poiste peale, kes näevad ennast Ameerika tulevikus Kamala Harrise pärast – mustanahaline naine, Jamaica ja India immigrantide tütar ja meie kandidaat USA asepresidendiks. See on meie riigi lugu: murda maha takistusi ja laiendada võimaluste ringi," rääkis endine USA esimene leedi ja välisminister Hillary Clinton.

Endine president Barack Obama meenutas oma kaheksat ametiaastat. Ta rõhutas, et Biden, kes oli tema valitsusajal asepresident, oli oluliste otsuste puhul alati viimane nõuandja ja see tegi temast parema riigipea. Samuti ütles Obama, et ta ei eeldanud, et tema järeltulija jätkaks sama visiooni ja poliitikaga, kuid lootis, et Trump võtab presidendiametit tõsiselt.

"Pea neli aastat ei ole ta üles näidanud mingisugust huvi töötamise vastu. Ta ei ole üles näidanud huvi ühise pinna leidmise vastu. Ta ei ole üles näidanud huvi, et kasutada selle ameti vinget võimu teiste, mitte enda ja oma sõprade, aitamiseks. Ta ei ole üles näidanud huvi, et kohelda presidendiametit muudmoodi kui järgmist tõsielusarja, mida ta saab kasutada vajaliku tähelepani saamiseks," rääkis Obama.

President Trump vastas tema pihta suunatud kriitikale: "Ma olen siin president Obama ja Joe Bideni pärast, sest kui nad oleksid head tööd teinud, siis ma poleks siin."

Valimiskonvendi kolmandal õhtul pöörasid demokraadid muuhulgas tähelepanu relvaseadustele, immigratsioonile ja naiste õigustele.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: