Alaver liigutas vara tütre nimele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mati Alaver Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Veel samal päeval kui prokuratuur oli Mati Alaverile esitanud kahtlustuse dopingu tarvitamisele kallutamises, andis Alaver sisse kinnistamisavalduse, millega varem talle ja abikaasa Raili Alaverile kuulunud kinnistu kirjutati tütar Kristel Alumaa nimele, vahendas Äripäev.

Majandusleht kirjutab, et tegu on Otepää lähisel Käärikul asuva veidi enam kui 10 000 ruutmeetri suuruse kinnistuga ning et kinnistu üleandmine jõustus kolm päeva hiljem ehk 14.märtsil.

Ei Mati Alaver ega tema tütar soovinud Äripäevaga suhelda ja juhtunut täpsustada, kuid lehe teatel on kinnistu juures märge, et nii Raili kui ka Mati Alaverile jääb asjas tasuta ja tähtajatu isiklik kasutusõigus, mis annab sisuliselt õiguse kasutada kinnistut elukohana.

ERR on varem kirjutanud, et märtsi keskel alustas riigiprokuratuur kriminaalmenetlust, millega Mati Alaverile esitati kahtlustus dopingu tarvitamisele kallutamises. Kriminaalmenetlus alustati karistusseadustiku paragrahv 195 järgi, mis näeb karistusena dopingu tarvitamisele korduvalt kallutamise eest ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Mati Alaver tunnistas märtsi alguses ERR-ile, et andis veredopinguga vahele jäänud Karel Tammjärvele Saksa spordiarsti ja rahvusvahelise dopinguvõrgustiku väidetava võtmeisiku Mark Schmidti kontaktid, kuid lükkas samas tagasi väite, nagu ta oleks dopingu tarvitamist tolereerinud.

Hiljem tunnistas dopingu tarvitamist veel üks suusataja Algo Kärp, mille järel ütles Alaver, et edastas ka Kärbile Schmidti kontakti.

Seoses dopinguskandaaliga otsustas president Kersti Kaljulaid võtta Alaverilt talle antud kaks riiklikku teenetemärki. Alaver tagastas talle 2001. aastal antud Eesti Punase Risti IV klassi ja 2006. aastal antud Valgetähe III klassi teenetemärgi.

Samuti otsustas Eesti Olümpiakomitee treenerite kutsekomisjon 29. märtsil tunnistada Mati Alaveri treenerikutse kehtetuks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: