Jaak Madison palkas Eesti assistendiks oma elukaaslase isa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jaak Madison ja Merit Männiste vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtul. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) võttis Eesti assistendina tööle oma elukaaslase isa, ettevõtja ja muusiku Kaupo Männiste.

ERR-i küsimusele, miks Männiste otsustas Madisoni assistendiks tööle minna, vastas Männiste järgmiselt. "Otsustasin asuda tööle Jaak Madisoni kohaliku assistendina, kuna tehti vastav pakkumine. Kahepoolses lepingus loetletud tööülesanded on mulle täitmiseks sobivad," ütles ta.

Männiste märkis, et huvide konflikti ega onupojapoliitikat ta Madisoni assistendina töötamises ei näe.

Ka Madison ise leiab, et äia palkamine on põhjendatud.

"Töölepingus sätestatud ülesannete täitmiseks on ta minu hinnangul sobiv ja pädev," ütles Madison ERR-i küsimusele vastates.

Vastuseks küsimusele, kas ta ei näe Kaupo Männiste palkamisel huvide konflikti või onupojapoliitikat, ütles Madison: "Ei näe. Kaupo Männiste ei ole minu lähisugulane ja seetõttu on temaga töösuhe korrektne."

"Esimese paari kuu põhjal saab väita, et ta on pädev endale töölepingus võetud kohustuste täitmiseks," ütles Madison oma äia pädevuse kohta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: