Mart Helme lubas Jaak Madisoniga äia palkamise teemal vestelda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mart Helme.
Mart Helme. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme taunis, et tema erakonnakaaslasest Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison palkas assistendiks oma elukaaslase isa.

"Mina poleks sellist sammu astunud. Pole Madisoni nüüd näinud, kuid kavatsen temalt küsida, et miks ta niimoodi otsustas," ütles Helme kolmapäeval riigikogu infotunnis saadikute küsimustele vastates.

Madisoni assistendiks on ettevõtja ja muusik Kaupo Männiste.

ERR-i küsimusele, miks Männiste otsustas Madisoni assistendiks tööle minna, vastas Männiste järgmiselt: "Otsustasin asuda tööle Jaak Madisoni kohaliku assistendina, kuna tehti vastav pakkumine. Kahepoolses lepingus loetletud tööülesanded on mulle täitmiseks sobivad," ütles ta möödunud nädalal.

Männiste märkis, et huvide konflikti ega onupojapoliitikat ta Madisoni assistendina töötamises ei näe.

Ka Madison ise leiab, et äia palkamine on põhjendatud.

"Töölepingus sätestatud ülesannete täitmiseks on ta minu hinnangul sobiv ja pädev," ütles Madison eelmisel nädalal ERR-i küsimusele vastates.

Vastuseks küsimusele, kas ta ei näe Kaupo Männiste palkamisel huvide konflikti või onupojapoliitikat, ütles Madison: "Ei näe. Kaupo Männiste ei ole minu lähisugulane ja seetõttu on temaga töösuhe korrektne."

"Esimese paari kuu põhjal saab väita, et ta on pädev endale töölepingus võetud kohustuste täitmiseks," ütles Madison oma äia pädevuse kohta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: