Rakvere täiskasvanute gümnaasium sügisel õppetööd ei alusta

Tühi klassiruum.
Tühi klassiruum. Autor/allikas: hm.ee

Rakvere linavolikogu otsustas, et Rakvere täiskasvanute gümnaasium (RTG) lõpetab järgmise aasta augustikuu viimasel päeval tegevuse.

Virumaa Teataja kirjutab, et kuigi õpilased saavad kooliteed jätkata Rakvere ametikoolis, on nad ärevad, õpetajad omakorda murelikud.

RTG pedagoogid muretsevad iseäranis nende noorte pärast, kes on haridustee pooleli jätnud seitsmendas või kaheksandas klassis ning kelle on kooli paindlikkus toonud tagasi õppimise juurde, nii et nad on hakanud taas õpetajaid usaldama.

Haridus- ja teadusministeerium on aastaid ponnistanud, kuid keskhariduseta inimeste arv ei vähene, vaid kasvab: 20-64-aastaste seas on ligi 100 000 meest-naist, kel pole keskharidust. Nüüd võtab riik suurema vastutuse, püüdes lähtekohta muuta ja kaaludes mitmel pool täiskasvanute gümnaasiumi riigi pidamisele võtmist. See tähendab ka täiskasvanute gümnaasiumi liitmist ametikooli või riigigümnaasiumiga.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: