Neivelt: Eestis kasvab bürokraatia nagu umbrohi ({{commentsTotal}})

Indrek Neivelt
Indrek Neivelt Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1491975000000 | amCalendar}}

Ettevõtja Indrek Neivelti hinnangul kägistab riik ettevõtted bürokraatiaga surnuks, mistõttu kõik vähegi normaalsed ettevõtjad kolivad oma firmad Eestist ära.

"Meil on kõik majandust puudutavad seadused Euroopa Liidust. Brüsselis võetakse vastu ja jäetakse liikmesriikidele mingid lõtkud – ise vaatate, kuidas korraldate. Piirid on paigas. Meie ametnikud keeravad kõik kraanid nii palju kinni, kui saab," rääkis Neivelt usutluses Eesti Ekspressile.

Neivelti sõnul saavad Eesti ettevõtjad iga päevaga targemaks ja kogenumaks, kuid samal ajal usaldab riik ettevõtjaid iga päev vähem ja vähem ning arvab, et on vaja eid rohkem suunata, kontrollida ja juhtida.

"Kapital, inimesed ja kõik liigub ikkagi ju mitte Põhja-Koreasse, vaid Ameerika Ühendriikidesse, kus on rohkem vabadust. Põhja-Koreast tulevad inimesed pigem ära. Aga mida me oleme teinud: kogu aeg kindlalt järk-järgult liikunud Põhja-Korea suunas. Liberaalide juhtimisel. Sellepärast meil polegi mingit arengut," nentis Neivelt.

Neivelti arvates tuleks teha aga just vastupidi - kui Euroopa Liidust mingi reegel ette antakse, tuleb kraanid nii lahti keerata, kui vähegi saab. "Anname maksimaalselt vabadust. Siis tuleb areng," märkis Neivelt.

Tema sõnul juhivad Eesti riiki ametnikud, kes saavad oma käsud Brüsselist, kuid Brüssel pole Brexitist väga midagi õppinud. "Kõik süüdistvad inglasi, et rumalad, lähevad minema. Tegelikult oli inglastel õigus. No miks peab Euroopa Liit reguleerima tolmuimeja võimsust? Minu arust ei pea," nentis ta.

Savisaar: oleme valmis Neivelti ja teiste ettevõtjate ettepanekuid kuulama

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas Neivelti tänast intervjuud kommenteerides, et iga ettevõtja on Eestile oluline ning riigi majandust ei tohi bürokraatiaga lämmatada.

„Riigi ülesanne on pakkuda võimalikult head ettevõtluskliimat ning selle nimel teeme tööd. Igasugune nõu ettevõtjatelt, kriitika või kiitus, on teretulnud ning suunanäitajaks,“ sõnas Savisaar.

Riigikogulase sõnul on nii tema kui ka majanduskomisjon ettevõtjaid kuulanud ning nende seisukohtadega arvestanud ning kindlasti ollakse valmis ettevõtjaid ka edaspidi kuulama ning selgitama põhjalikumalt ka riigi valikuid.

Savisaar lisas, et tänane valitsus on astunud samme riigi õhemaks muutmisel ja bürokraatia vähendamisel. „Riigi- ja haldusreform teenivad lisaks efektiivsusele ka bürokraatia vähendamise eesmärki, sest juba maavalitsuse kaotamine vähendab kindlasti riigipalgalisi töötajaid, mitte ei vähenda ainult siltide kogust ustel,“ sõnas Savisaar.

Küll aga tuleb tema sõnul seda teha veelgi ning mitte kabinetivaikuses, vaid koostöös ettevõtjatega. „Heaks sammuks on bürokraatiavaba ettevõtluskonto loomine väikeettevõtjatele, kuid see saab olla esimene samm õiges suunas,“ rääkis riigikogulane. Samuti avaldas Savisaar heameelt, et Neivelt nõustub siiski tarbimismaksudega, mis toovad lisaraha muuhulgas näiteks seda väga vajavale haigekassale.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema