Hans H. Luige hinnangul oli Mart Helme sõnavõtt Soome meedias kohatu

Siseminister Mart Helme sõnavõtt Soome ajakirjanike ees NATO nõrkusest ja plaanist B oli sobimatu, leidis Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik.

"On õige, et usalduse määr NATO vastu erinevates Euroopa riikides on langenud. Aga mis mõte on Soomes, NATO-sse mitte kuuluvas naaberriigis seda rõhutada, kui Soomes on noored pigem NATO-sse astumise poolt, kuna Vene karu ennast jälle liigutab. Siis Eesti siseminister läheb sinna ja hakkab rääkima, et NATO-st pole asja ja meil on plaan B," rääkis Luik ETV saates "Ringvaade."

Luige sõnul on asju millest pole mõtet rääkida ka siis, kui see on tõde. "Kui näiteks siseministeeriumi uste automaatlukud läheksid rikki, siis oleks suur lollus seda välja öelda," tõi ta näiteks.

Minister Mart Helmel on Luige sõnul moodne omadus, et ta tahab oma sõnavõttudes mingi "pirni" või meemi välja visata, kuigi on juba eakas mees.

"Ta on Eesti siseminister, kes võiks pigem rääkida politsei - ja piirivalveameti tööst, aga temal on mingi plaan B. Kellel see plaan on ei tulnud tema sõnadest hästi välja. Tal oli võimalik jälle vaielda, mis on Helmete perekonna lendava tsirkuse leib," lausus Luik. "Mart Helme hakkas ütlema, et ajakirjanikud eksisid. See polnud mehelik, oli ekrelik."

Kaitseteemalisi avaldusi tuleb poliitikutel Luige sõnul teha ettevaatlikult, sest Venemaa netitrollid kasutavad ära iga võimalust.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: