Prokuratuur: me ei tea, millest Järvik räägib

{{1575539160000 | amCalendar}}
Mart Järvik
Mart Järvik Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigiprokuratuuri esindaja sõnul ei oska nad kommenteerida hiljutise maaeluministri Mart Järviku väiteid nagu oleks tema töökabinetis asunud pealkuulamisseadmed.

"Meil puudub hetkel info selle kohta, millest Mart Järvik räägib. Kuid kui inimene leiab enda töö- või eluruumidest tehnilise seadme, mille seaduslikkuses või põhjendatuses ta kahtleb, tuleks tal koheselt teavitada õiguskaitseasutusi, et anda sellele hinnang," ütles Kairi Küngas riigiprokuratuuri avalike suhete osakonnast ERR-ile.

 

 

 

Varasemalt oli riigiprokuratuuri esindaja öelnud, et prokuratuur ei pea vajalikuks ega võimalikuks meedias avaldatud oletusi ning arvamusi kommenteerida. "Põhja ringkonnaprokuratuur juhib menetlust võimaliku toimingupiirangu rikkumisega seoses endise maaeluministri Mart Järviku nõuniku Urmas Arumäe tegevusega. Täiendavaid eraldi menetlusi alustatud ei ole," ütles Küngas vastuseks ERR-i küsimusele, kas Järvikut kuulati pealt.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja ütles ERR-ile, et jälitustoiminguid on võimalik kriminaalmenetlus teha üksnes kohtu või prokuratuuri loal. "Politsei ei ole alustanud M. Järviku osas kriminaalmenetlust," lisas keskkriminaalpolitsei pressiesindaja.

Äsja valitsusest lahkuma sunnitud EKRE poliitik Järvik rääkis valijatega kohtudes, et leidis maaeluministri kabinetist laest pealtkuulamisseadme, kirjutas Pärnu Postimees neljapäeval.

Tori rahvamajas toimunud kohtumisel küsis Järviku koolivend Vändra keskkoolist, kas vastab tõele internetis nähtud Mart Ummelase väide, et ministri kabinetis olevat pealtkuulamisseade, kirjeldab ajaleht. Järvik kinnitas seda.

"Kui palju neid on, ma ei tea. Ma sain (riigikogu esimehelt - toim.) Henn Põlluaasalt aparaadi, mis näitab neid," rääkis eksminister. "Saatsin ametliku kirja [siseminister] Mart ­Helmele, et seal majas tehtaks lutikatõrje."

Järvik lausus, et leidis pealtkuulamisseadme maaeluministri kabinetist laua kohalt laest.

Peaminister Jüri Ratas ütles ERR-ile, et tema ei oska öelda, kas Järvikut kuulati pealt või mitte. "Minul neid volitusi ei ole, et kedagi pealt kuulata."

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: