Järvik teatas, et tema tervis on korras

Mart Järviku umbusaldamise arutelu riigikogus.
Mart Järviku umbusaldamise arutelu riigikogus. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ametist lahkuv maaeluminister Mart Järvik (EKRE) teatas, et käis esmaspäeva hommikul trombikahtlusega tervisekontrollis, kuid kahtlus ei osutunud tõeks.

Siseminister ja EKRE esimees Mart Helme rääkis esmaspäevasel pressikonverentsil, et Mart Järvik oli täna haiglas, "sest ilmselt kõrgest vererõhust tingituna tekkis tal tromb".

Pärastlõunal teatas Järvik, et on siiski terve.

"Minu tervis on korras. Käisin trombikahtlusega küll täna hommikul tervisekontrollis, aga kahtlus ei osutunud tõeks," ütles ta.

Järviku sõnul tegutses ta maaeluministrina oma südametunnistuse järgi, et seista Eesti põllumeeste ja maarahva huvide eest. Ministrina võttis ta eesmärgiks muuta ministeeriumi aparaadi kui selle allasutuste senist bürokraatlikku ja üsna paindumatut tööstiili.

"Soovisin suunata seda märgatavalt enam orienteerituks konstruktiivsele koostööle maarahvaga. Kahjuks ei näidanud osa ministeeriumi ja allasutuste tippjuhtkonnast eesotsas kantsleriga siirast soovi muuta oma senist bürokraatlikku ja sektorile vastanduvat jäika tööstiili. Selle kohta on mitmeid ilmekaid näiteid, eriti toiduohutuse ning Euroopa Liidu toetuste asjaajamisega seotud valdkondades," seisis Järviku teadaandes.

Lahkuv minister lisas, et tema koostöö kantsleriga hakkas mõranema alates sellest, kui ta otsustas mais riigikontrolli auditi alusel viia läbi erakorraline toiduohutuse audit.

"Kahjuks tööalased suhted ei laabunud ka edaspidi, erimeelsused süvenesid ning olin ministrina sunnitud koostöö kantsleriga lõpetama. Opositsiooni ja meedia poolt minu vastu ülesköetud hüsteeria õhkkonnas oli valitsuse töörahu tõsiselt häiritud. Samas ei pidanud ma õigeks meedia ja opositsiooni survel ise tagasi astuda, sest ma ei saanud nõustuda ka riigisekretär Taimar Peterkopi koostatud aruandes sisalduvate põhjendamatute etteheidetega," lausus ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: