Mart Järvikust võib saada Pärnu abilinnapea

{{1583743320000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Pärnus eelmisel nädalal võimuliitu pääsenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) abilinnapea kandidaat on endine maaeluminister Mart Järvik.

Järvik ütles ERR-ile, et võttis tõepoolest pärast nädal väldanud mõtlemist pakkumise vastu ja et tuleb esmaspäeval kell kolm Pärnusse, et kohtuda linnapea Romek Kosenkraniusega.

Linnavolikogu istung, kus on kavas avaldada umbusaldust  linnavolikogu eismehele Andres Metsojale (Isamaa) ja vabastada ametist abilinnapea Siim Suursild ning nimetada ametisse uus abilinnapea, toimub kolmapäeval 11. märtsil.

Aastatel 2002–2018 oli Mart Järvik Järvakandi vallavanem. 2015. aastal EKRE-ga liitunud ja enne seda IRL-i kuulunud Mart Järvik oli maaeluminister kuni 25. novembrini 2019. Ta pidi ametist lahkuma seoses ministeeriumi haldusalas toimunud mitmete skandaalidega ja peaministri usalduse kaotamisega. Koos Järvikuga kaotas töö ka temaga avalikku vastuseisu asunud kantsler Illar Lemetti.

14. jaanuaril kirjutas ERR-i portaal, et rahandusminister Martin Helme tegi maaeluministrile ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liikmeks Mart Järvik. Maaeluminister Arvo Aller seda ka 15. jaanuaril tegi.

"Pärnusse on hea tulla selle pärast, et kunagi olen siin ühte ametit pidanud. Sai olla bussipargis 1979. aasta 15. maist vist oli ja üle kümne aasta natuke," meenutas Järvik "Aktuaalses kaameras".

Küsimusele, kas ta oli seal juhtivtöötaja, vastas Järvik järgnevalt: "Jah, roolis. Ja kui praegu siia tagasi tuled, siis kõik on kuidagi tuttav. Aga juhtivtöötaja juhtivtöötajaks. Tegelikult, kui Raplamaal sai omavalitsustööga alustatud, see on ka nüüd paarkümmend aastat - 2002 - tagasi, siis küsiti ka, et mis sellel vallajuhtimisel on erilist või erinevust bussijuhtimisest. Ma ütlesin, et seal ei olegi midagi erinevat, kõik on üsna sama: üks ees juhib ja teised taga oksendavad."

Järviku sõnul jäi tal linnapeaga kohtumisest väga hea tunne. "Rääkisime linna asjadest, rääkisime maast ja ilmast. Ja mul on selline tunne, et tuleb üks vahva periood, kus meeskonnaliikmena saab palju Pärnu jaoks ära teha."

Toimetaja: Urmet Kook, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: