Ratas tegi ettepaneku Järviku ametist vabastamiseks

{{1574671440000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Peaminister Jüri Ratas (KE) tegi ettepaneku vabastada ametist maaeluminister Mart Järvik (EKRE).

Ratas ütles, et Järvik on oma sõnade, tegude ja mõnel juhul ka tegevusetusega põhjustanud olulisi probleeme ja teinud nii avalikkusele, valitsuspartneritele ja ka tema enda jaoks edasise koostöö äärmiselt keeruliseks.

Peaminister lisas, et Taimar Peterkopi komisjoni koostatud raport kinnitas veelgi enam tema varasemaid kahtlusi probleemide osas maaeluministeeriumi juhtimises.

"Kui vaadata maaeluministri väiteid ja komisjoni aruandes toodud järeldusi, ei ole Mart Järvikul minu arvates mõistlik, ega pole tal ka võimalik tõhusal moel ministri kohustusi täita. Seetõttu tegin täna hommikul koalitsioonipartnerite juhtide ühisel otsusel otsuse vabariigi presidendile esitada ettepanek maaeluminister Mart Järvik ametist vabastada," lausus Ratas.

Ratas rääkis, et tegi esialgu Järvikule ettepaneku lahkuda omal soovil, aga Järvik ei olnud nõus ise tagasi astuma.

Ratas kinnitas, et valitsuskoalitsiooni töö jätkub. "Minu tunnetus on täna see, et koalitsioonipartnerid tahavad edasi üheskoos minna," ütles ta.

Valitsus otsustas ka hommikul erakorralisel valitsuse istingul vabastada maaeluministri ettepanekul ja koostöö mittelaabumise tõttu ametist kantsler Illar Lemetti.

"Praeguses pingete ja usaldamatuse olukorras ei näinud valitsus muud võimalust kui ministeeriumi mõlema tippjuhi lahkumine," ütles Ratas.

Seaduse järgi saab Mart Järvik kompensatsiooni kuue kuu ametipalga ulatuses.

Riigisekretär Taimar Peterkop moodustas 13. novembril peaminister Jüri Ratase ülesandel komisjoni, mis pidi kümne päeva jooksul esitama järeldused maaeluministeeriumi haldusala kohta tekkinud küsimustes. Komisjon tuvastas ministri töös mitmeid rikkumisi ja pädevuse ületamist.

Ratas ütles pärast raportiga tutvumist, et komisjoni järeldused andsid kinnitust tema senistele kahtlustele Järviku osas.

Mart Järvik ütles pärast raporti tulemusi, et tema tagasi astuda ei kavatse. Ka EKRE esimees Mart Helme kinnitas, et nemad oma ministrit tagasi ei kutsu.

"Ringvaate" stuudios analüüsis praegust poliitilist olukorda ERR-i ajakirjanik Toomas Sildam.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: