EAS sai uue juhi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EAS

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimehena asub 9. detsembrist tööle Peeter Raudsepp, kes on varem juhtinud suurettevõtteid nagu ETK Hulgi, Eesti Post ja rahvusvahelise taustaga Rautakeskot.

EAS-i nõukogu esimehe Arvi Lossmanni sõnul on Raudsepa pikaajaline ja mitmekülgne kogemus tippjuhi ning ärikonsultandina võimaldanud tal õppida tundma erinevaid ärivaldkondi ning mõista Eesti majanduse probleeme ja arenguvõimalusi nii rahvusvahelises kui kohalikus vaates.

"Tema kogemus erasektori tippjuhina võimaldab tal paremini mõista ettevõtjate vajadusi, samas on tal ka kogemus suure riigiettevõtte juhtimisel, mida läheb EAS-i juhtimisel kahtlemata vaja," ütles Lossmann.

Viimastel aastatel on Raudsepp ärikonsultandina nõustanud tootmise, IT, kinnisvara, metsanduse ja energeetika valdkonna ettevõtteid Läti, Soome ja Kasahstani suunal. Raudsepp on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse eriala.

Raudsepa sõnul on praegu EAS-i jaoks olulised küsimused, kuidas tagada ettevõtjatele tugi välisturgudele sisenemisel, mis annaks ka reaalseid resultaate. Samavõrra oluline on tema sõnul tuua välisinvesteeringud Eestisse kui ka julgustada Eesti ettevõtjaid investeerima välisriikidesse.

"Alustades kasvõi lähiriikidest, et oleks rohkem Balti riikide üleseid Eesti ettevõtteid. Kindlasti tuleb olla toeks idufirmadele investeeringute kaasamisel ja Eestist väljapoole laienemisel," märkis ta.

Raudsepp nentis, et väljakutseid on ka turismi- ja toetuste valdkonnas.

Raudsepp on EELK Tallinna Jaani Koguduse juhatuse liige ja Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu liige. Ta ei kuulu ühtegi erakonda.

Eelmine EAS-i juht Alo Ivask siirdus oktoobrist Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimeheks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: