EL: koroonapaanikaks pole põhjust

{{1582733280000 | amCalendar}}
Foto: EBU/ERR

Uus koroonaviirus teeb Euroopale muret, kuid paanikaks ei ole põhjust, kinnitas Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Stella Kyriakides kolmapäeval Itaalias, kus registreeriti 12. surmajuhtum.

"See olukord teeb muret, aga me ei tohi paanikale teed anda," ütles Kyriakides pärast Itaalia tervishoiuministri Roberto Speranzaga kohtumist.

"Peame olema valvsad eksi- ja valeinfo suhtes, aga ka ksenofoobsete avalduste suhtes, mis eksitavad kodanikke ja seavad avalike võimude tegevuse kahtluse alla."

Ka Maailma Terviseameti Euroopa osakonna direktori Hans Kluge sõnul pole paanikaks põhjust.

"Samas pole tõesti põhjust paanikaks ja on põhjust usaldada samme, mida Itaalia valitsus astub. Tervishoiuministeerium, inimeste kaitse komisjon ja koos
Euroopa volinikuga oleme valmis suurendama võimekust, et tagada, et kõik regioonid Itaalias oleksid võrdselt valmistunud," ütles Kluge.

Maailma Terviseameti teatel on 33 riigis tuvastatud 80 980 koroonaviiruse juhtu.

Norra teatas esimesest juhtumist

Norra tervishoiuvõimud teatasid kolmapäeval riigi esimesest uue koroonaviiruse juhtumist, haigestunu on eelmisel nädalal Hiinast naasnud inimene.

"Isik ei ole haige, ta on hea tervise juures ja tal ei ole mingeid sümptomeid," ütles Norra terviseinstituudi ametnik Line Vold ajakirjanikele. "Meie arvates on väga ebatõenäoline, et ta on kedagi nakatanud."

Rutiinsed testid olid andnud nädalase positiivse tulemuse ja jälgi uuest koroonaviirusest, ütles instituut.

Esimene Prantsuse kodanik suri uude koroonaviirusse

Prantsusmaal suri uue koroonaviiruse tagajärjel 60-aastane mees, teatas tervishoiuministeerium kolmapäeval esimesest ohvrist Prantsuse kodanike hulgas.wedbank.e

Mees toodi teisipäeva õhtul raskes seisundis ühte Pariisi haiglasse, kus ta ööl vastu kolmapäeva suri, ütles tervishoiuministri asetäitja Jérôme Salomon.

Tegemist on teise ohvriga Prantsusmaal, kuid esimene neist oli 80-aastane Hiina turist.

Prantsusmaal on viimase ööpäeva jooksul tuvastatud neli uut viiruse COVID-19 juhtumit, kokku on neid 17. Viimastest nakatunutest kaks saabus riiki Itaaliast. 11 inimest on tervenenud.

Itaalias suri 12. inimene koroonaviiruse tagajärjel

Itaalias tõusis uude koroonaviirusse nakatunute arv kolmapäeval järsult ning teatati ka järjekordsest surmajuhtumist.

Nüüd on viirusesse nakatunuid 374 ja surnuid 12.

Kõik Itaalias surnud on olnud eakad või varasemate haigustega inimesed.

Itaalia haiguspuhang on koondunud riigi põhjaossa Lombardiasse.

Saksamaal koroonaviirusse nakatunu on kriitilises seisundis

Saksamaal uude koroonaviirusesse nakatunud mees toimetati kriitilises seisundis Düsseldorfi haiglasse teatasid ametivõimud kolmapäeval.

Nordrhein-Westfaleni liidumaa tervishoiuministeeriumi teatel paigutati mees esmaspäeval raske kopsupõletikuga Hollandi piiri ääres asuva Erkelenzi haiglasse. Tal diagnoositi uus koroonaviirus ja ta paigutati isolatsiooni, kuid hiljem viidi ta üle Düsseldorfi haiglasse.

Ajakirjanduse teatel on tegemist 40. aastates mehega, kel on varasemaid haigusi.

Juhtum on ajanud ärevusse Hollandi, sest on selgunud, et mees käis enne haigestumist ka üle piiri Limburgis. Hollandis ei ole seni ühtki uue koroonaviiruse juhtumit tuvastatud.

Gruusia teatas esimesest uue koroonaviiruse juhtumist

Gruusia teatas kolmapäeval esimesest kinnitust leidnud uue koroonaviiruse juhtumist.

"Gruusia kodanik andis positiivse testitulemuse uue koroonaviiruse suhtes," ütles tervishoiuminister Ekaterine Tikaradze pressikonverentsil.

Ta lisas, et Iraanist Aserbaidžaani kaudu Gruusiasse naasnud mees pandi Thbilisi haiglas karantiini.

Gruusia peatas varem lennud Hiinast ja evakueeris sealt oma kodanikud, kes soovisid lahkuda.

Iraanis suri koroonaviiruse tagajärjel veel neli inimest

Iraan teatas kolmapäeval veel neljast koroonaviirusesurmast, kokku on neid nüüd 19.

Ööpäeva jooksul registreeriti 44 uut nakkusjuhtumit, kokku on Iraanis haigestunuid 139.

Tervishoiuministeeriumi pressiesindaja Kianoush Jahanpour soovitas riigitelevisioonis värskeid andmeid esitades iraanlastel reisimast hoiduda.

Iraan teatas esimestest uue koroonaviiruse juhtumitest eelmisel kolmapäeval. Haigus registreeriti palverännu ja islamiuuringute linnas Qomis, kuhu satub palju välismaalasi.

Viiruse leviku tõkestamiseks on suletud koolid, ülikoolid, kultuurikeskused, ära jäetud spordisündmused. Tööle on pandud sanitaarrühmad, mis desinfitseerivad busse, ronge ja avalikke kohti.

Brasiilia kinnitas uue koroonaviiruse juhtumit Ladina-Ameerikas

Brasiilia tervishoiuministeerium teatas kolmapäeval uue koroonaviiruse diagnoosimisest ühe Sao Paulo elanikul, tegemist esimese COVID-19 viiruse juhtumiga Ladina-Ameerikas.

61-aastane patsient naasis 21. veebruaril Itaalia Lombardia maakonnast, mis on sealse viiruspuhangu keskmes, lausus Brasiilia tervishoiuminister Luiz Henrique Mandetta.

Ministri sõnul püüavad tervishoiuametnikud välja selgitada inimesed, kes on olnud patsiendiga kontaktis, samuti umbes 30 sõpra ja pereliiget.

Mees käis arsti juures, kurtes gripi sümptomeid. Ta pandi kodus karantiini, ütles Sao Paulo tervishoiuminister Jose Henrique Germann Ferreira.

Mandetta lisas, et mehel ei olnud reedel kodumaale naastes mingeid sümptomeid.

Sao Paulo on Brasiilia suurim linn 12 miljoni elanikuga.

Uudis koroonaviirusse haigestumisest tuli just karnevaliperioodil, kui tänavatel on tohutud rahvahulgad osalemas hiiglaslikul peol.

Tervishoiuministeeriumi ametnik Wanderson Kleber de Oliveira ütles, et veel 20 juhtumit on praegu uurimisel. Nende seas on 12 inimest, kes külastasid Itaaliat ning üks oli Hiinas, kust haiguspuhang alguse sai.

Uus koroonaviirus on surmanud juba üle 2700 inimese, haigestunuid on üle 80 000. 

Pakistan kinnitas kaht esimest koroonaviiruse juhtumit

Pakistan teatas kolmapäeval esimestest uue koroonaviiruse COVID-19 juhtumitest. 

"Võin kinnitada esimest kaht koroonaviiruse juhtumit Pakistanis. Mõlemaga tegeldakse vastavalt meditsiinilistele tavaprotokollidele ning mõlema seisund on stabiilne. Põhjust paanikaks ei ole, kõik on kontrolli all. Ma annan homme pärast Taftanist naasmist pressikonverentsi," ütles Twitteris peaminister Imran Khani tervishoiunõunik Zafar Mirza. 

Sindhi provintsi tervishoiuvõimud teatasid, et esimese positiivse probbi andis Karachis 22-aastane mees, kes oli käinud Iraanis. Teise juhtumi kohta võimud täpsemat teavet ei jaganud. 

Auklike piiride, iganenud haiglate ja suure hulga kirjaoskamatute tõttu võib Pakistan uue koroonaviiruse tõttu potentsiaalselt silmitsi olla laastava tervisekriisiga.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: