Ööpäevaga lisandus üheksa uut kinnitatud koroonaviiruse juhtu

{{1584614820000 | amCalendar}}
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Neljapäeva hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 267 inimesel, ööpäevaga lisandus üheksa uut juhtu. Haiglasse on viidud kümme inimest, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmete järgi on testitud inimestest positiivse koroonaviiruse proovi andnud 104 Harjumaa elanikku. Saare maakonnas on registreeritud 71, Võru maakonnas 29, Pärnu maakonnas 22 ja Tartu maakonnas 14 juhtumit.

Ida-Virumaal on testimise põhjal nakatunuid viis, Põlva maakonnas kolm, Raplamaal kaks ning Viljandi maakonnas kaks. Üks nakatanu on registreeritud Hiiumaal, Jõgeva maakonnas, Järva maakonnas, Lääne-Viru ning Valga maakonnas. 

Enam kui pooled nakatunutest on vanuses 30-49 eluaastat.

Enamikul koroonaviirusega patsientidel on kerged sümptomid. Haiglaravil viibib praegu kümme inimest, kes on stabiilses üldseisundis ning ei vaja intensiivravi.

Alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 2259 COVID-19 testi. Enamikul koroonaviirusega patsientidel on kerged sümptomid. Haiglasse viidud patsientidest pole keegi koroonaviiruse tõttu intensiivravi vajanud.

Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus terviseameti, Tartu Ülikooli kliinikumi, SYNLAB-i, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru keskhaigla ja Pärnu haigla laborites. Praeguse seisuga suudavad laborid analüüsida päeva jooksul 500-600 proovi.

Testitakse raskelt haigeid ja riskirühmadesse kuuluvad inimesi, sealhulgas eakaid ja krooniliste haigustega inimesi. Juhuvalimi testimist on kavas rakendada vaid nii-öelda eesliini töötajate testimiseks, kes võivad nakkust edasi kanda riskirühmade patsientidele – tervishoiu- ja hoolekandeasutuste töötajatele ja teistele elutähtsaid teenuseid osutavatele inimestele.

Lähipäevil käivitub kaheksas Eesti linnas perearsti saatekirja alusel tasuta koroonaviiruse laiendatud testimine.

Esimene drive-in põhimõttel tegutsev proovivõtukoht avatakse Tallinnas, järgnevatel päevadel avatakse sellised testimiskohad ka Tartus, Pärnus, Kuressaares, Viljandis, Narvas, Paides ja Kohtla-Järvel.

Haigestumisel peavad inimesed helistama oma perearstile, kes hindab patsiendi koroonaviiruse testimise vajadust vastavalt terviseameti juhistele.

Sümptomite (köha, palavik) avaldumisel tuleb helistada perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220, kust antakse käitumisjuhised. Koroonaviirusega seotus küsimustele on ööpäevaringselt avatud tausta häirekeskuse infotelefon 1247. Haiglates ja hooldekodudes on alates 18. märtsist telefoni teel võimalik vestelda hingehoidjaga.

Hingamisraskuse või õhupuuduse korral tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Testi vajalikkust hindab arst ning seda tehakse meditsiinilisel näidustusel. Kui inimene haigestub, siis peaks ta igal juhul püsima kodus ja võimalusel teavitama haigestumisest inimesi, kellega ta on olnud viimastel päevadel lähikontaktis. Kergete sümptomitega, nagu köha, väike palavik, tuleb püsida kodus ja vajadusel leevendada sümptomeid soovitatavalt käsimüügiravimitega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: