Tallinn taastab Ralf Allikvee volitused ITK juhina

{{1585132380000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ralf Allikvee. Autor/allikas: Ida-Tallinna keskhaigla

Linnapea Mihhail Kõlvart teeb kolmapäeval Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) nõukogule ettepaneku taastada jaanuari lõpus politsei poolt kinni peetud Ralf Allikvee volitused juhatuse esimehena. Kõlvart põhjendas otsust kriisiaja vajadusega Allikvee kompetentsi ja kogemuste järele.

Allikvee peeti kinni 29. jaanuaril ning prokuratuur esitas talle kahtlustuse riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses.

"Täna minu otsus on tingitud kahest asjaolust: esiteks üldine olukord, me saame aru, et meditsiin vajab ressurssi ja eelkõige inimressurssi, mis on juba praegu piiratud. See tähendab kompetentsi kui kogemust. Ja vajatakse tugevat tsentraalset juhtimist. Teine asjaolu seotud sellega, et juhatuse esimehele esitatud kahtlus ei seostu omakasuliste korruptsioonikuriteoga ja menetlus on alles algusjärgus," ütles Kõlvart kolmapäeval.

Kõlvarti sõnul arutati enne otsuse tegemist seda ka õiguskaitseorganitega.

"Arutasime võimalust, seletasime, miks on seda linnale vaja ja kavatseme õiguskaitseorganitega koostööd teha ka edaspidi," ütles ta.

Kõlvarti sõnul jäävad Allikvee volitused pragu osaliselt piiratuks. "Aga täna näeme, et ITK vajab tema kompetentsi ja kogemusi," ütles ta.

ITK nõukogu kogunes kolmapäeval ning otsustas, et Allikvee volitused juhatuse esimehena taastatakse.

Haigla nõukogu esimehe Kairi Vaheri sõnul on Allikvee väga suurte kogemustega arst ja haiglajuht ning praeguses eriolukorras peavad kõik meditsiinivaldkonna tippspetsalistid olema kriisi lahendusse kaasatud.

"Haigla juhatus on töötanud kolmeliikmelisena, doktor Allikvee naasmine annab võimaluse suunata veel enam tähelepanu töökorralduslikele muudatustele seoses kriisiolukorraga riigis," ütles Vaher.

"Aasta algul haigla töötajate osas alustatud kriminaalmenetlusse suhtub nõukogu tõsiselt. Oleme alustanud haigla riigihangetega seotud protsesside ülevaatamist ja parendamist. Juhatuse esimehele esitatud kahtlustus ei seondu omakasuliste korruptsioonikuritegudega ning seetõttu me nägime võimalust tema volitused taastada," selgitas Vaher.

Allikvee enda sõnul on ta valmis haigla juhatusega taas liituma, et aidata praeguses eriolukorras patsiente ravida. 

Keskkriminaalpolitsei pidas 29. jaanuaril kinni Allikvee, kaks ITK kirurgi ja ühe haldusosakonna töötaja. Lisaks neile peeti kinni üks ettevõtja. Allikveele ja kahele arstile esitati kahtlustus riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses ehk hankel maksumusega üle 400 000 euro. Kinni peetud arstidele ja neljandale kinnipeetule, haigla töötajale, esitati kahtlustus altkäemaksu võtmises, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kahtlustuse järgi soositi ühe meditsiiniseadme hanget läbi viies konkreetset hankes osalenud äriühingut. Lisaks haigla töötajatele peeti kinni ka kahtlustuse järgi ebaseaduslikult hanke võitnud äriühingu esindaja.

Kõlvart ütles toona juhtumit kommenteerides, et linnal puudus teadmine korruptsiooni kohta ITK-s ning et kahtlustustest saadi teada prokuratuurilt. Kõlvarti sõnul on juhtum "kahetsusväärne" ning "linna imidžit riivav" ajal, kui tegelikult üritatakse süsteemselt korruptsiooni ennetada. Kõlvart ütles, et nii kaua, kui Allikvee on kahtluse all, ei ole võimalik, et ta jätkaks suure linnaasutuse juhina.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: