Ida-Tallinna keskhaigla otsib uut juhti

Ralf Allikvee.
Ralf Allikvee. Autor/allikas: Ida-Tallinna keskhaigla

Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) kuulutas välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale, uus juht asub ametisse mais.

Tallnna linnavalitsusest öeldi ERR-ile, et uut juhti otsitakse haiglale seetõttu, et praeguse juhatuse esimehe Ralf Allikvee ametiaeg lõppeb mai alguses.

ITK juhatuse esimehe ametiaeg on viis aastat.

ITK ootab kandideerijatelt kõrgharidust ja vähemalt viie aasta pikkust juhtimise kogemust. Kandideerijad peavad oma soovist teadma andma hiljemalt 15. märtsiks.

Praegune juht Ralf Allikvee peeti mullu jaanuaris kinni ning prokuratuur esitas talle kahtlustuse riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses.

Märtsi lõpus tegi Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ITK nõukogule ettepaneku taastada Allikvee volitused juhatuse esimehena. Kõlvart põhjendas otsust kriisiaja vajadusega Allikvee kompetentsi ja kogemuste järele.

"Minu otsus on tingitud kahest asjaolust: esiteks üldine olukord, me saame aru, et meditsiin vajab ressurssi ja eelkõige inimressurssi, mis on juba praegu piiratud. See tähendab kompetentsi kui kogemust. Ja vajatakse tugevat tsentraalset juhtimist. Teine asjaolu seotud sellega, et juhatuse esimehele esitatud kahtlus ei seostu omakasuliste korruptsioonikuriteoga ja menetlus on alles algusjärgus," põhjendas Kõlvart.

ITK nõukogu taastas Allikvee volitused 25. märtsil ehk samal päeval, kui Kõlvart ettepaneku tegi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: