Radisson Blu hotell pakub majutust meedikutele: "Nad magavad ja lähevad taas eesliinile"

Radisson Blu hotell Tallinna südalinnas pakub eriolukorras meditsiinitöötajatele tasuta majutust. Hotelli peadirektor Kaido Ojaperv ütles intervjuus Vikerraadio saatele "Vikerhommik", et see ei ole küll kasumlik, aga võimaldab hotelli töös hoida.

Igapäevaelu esinduslikus Radisson Blu hotellis keset Tallinna südalinna on kahe kuuga muutunud tundmatuseni. Erinevalt mitmest teisest hotellist, on selle maja uksed lahti, kuid valdavalt on külalisteks Tallinnasse koroonaviirusega võitlema tulnud meditsiinitöötajad, vahendas "Vikerhommik".

Praegu võib hotelli eest leida nii mõnegi kiirabiauto. Need kuuluvad meditsiinitöötajatele, kes on oma vahetuste vahepeal. "Nad töötavad pikalt, siis natuke aega magavad ja lähevad jälle eesliinile," sõnas Ojaperv.

"Need inimesed on niivõrd koormatud oma igapäeva tööga, et ainus, mida nad tahavad on vahepeal puhata, et siis jälle lahingusse minna," ütles Ojaperv.
"Kaalusime nii ühte kui teist pidi, aga hotelli omanikfirma Eften Capital igal juhul otsustas, et pigem on nad osaks lahendusest ja loodetavasti ka siis selle võrra väiksem osa probleemist. Me otsustasime, et kuivõrd meil on 280 suhteliselt tühja, aga väga ilusat tuba, siis pakkusime võimalust seal majutada meie meditsiinitöötajaid," rääkis Ojaperv.

"See võimaldab meil hotelli töös hoida ja me ei pea enda uksi sulgema. Kasumlik see küll ei ole," lisas ta.

Lisaks meditsiinitöötajatele on Radissonis veel ka kliente, kellel on Eestis käimas niiöelda pikemad projektid. Ojaperve sõnul on sellisedi äriinimese ka mõnes teises Tallinna hotellis.

Ojaperv rääkis, et kuigi siseturism võib piirangute leevenedes hoogustuda, siis konverentsiäri ja konverentsireiside kohapealt ta nii optimistlik ei ole.

"Meil kui puhtakujulisel äri- ja konverentsihotellil neid märke täna ei ole, pigem on ikkagi suhteliselt tume maa ees," lausus ta.

Ojapervi sõnul on Radisson hotellis töö kaotanud umbes 10 protsenti töötajatest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: