Ratas: uuel nädalal saame rääkida piirangute leevendamisest

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et uute nakatunute arvu vähenemine kinnitab, et senised piirangud töötavad ja järgmisel nädalal saab rääkida piirangute järk-järgulisest leevendamisest.

"Me oleme eriolukorras jõudnud pöördelisse punkti: esimest korda on Eestis uute nakatunute arv nädala vaates langenud. See tähendab, et kell on hakanud teistpidi tiksuma ja me oleme ületamas viiruse leviku küüru. Meil on võimalus hakata järgmisel nädalal rääkima piirangute järk-järgulisest leevendamisest," ütles Ratas sotsiaalmeedia vahendusel.

"Uute nakatunute arvu vähenemine kinnitab, et senised piirangud töötavad ja kõikide inimeste pingutused on olnud asja eest. Samas vajame veendumust, et see muutus on püsiv, mistõttu peame lähiajal edasi pingutama," lisas ta.

Ratas märkis, et reedesel valitsuskomisjoni koosolekul jõudsid valitsuse liikmed kokkuleppele, milliste mõõdikute alusel hakkavad nad hindama piirangute leevendamist.

Neid mõõdikuid on seitse: nakatunute arv, haiglaravil olijate arv, intensiivravikohtade hõlmatus, arstiabi kättesaadavus, ühiskonna valmisolek kehtestatud meetmeid järgida, majanduse üldine tervis ja usaldusmeetmete rakendamine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: