Lux Express kaalub valitsuselt toetuse taotlemist

Bussid.
Bussid. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Lux Expressi tegevjuhi Janno Ritsbergi sõnul kaalub bussifirma rahvusvaheliste vedude kadumise tõttu valitsuselt toetuse taotlemist.

Varasemalt kaks kolmandikku ettevõtte tuludest moodustanud rahvusvaheliste liinide opereerimine on eriolukorras peatatud. Bussifirma jätkab aga vähendatud mahus sõitmist siseriiklikel liinidel.

"Ülepiiriline liikumine, ehk rahvusvaheline suund, taastub oluliselt hiljem kui liikumine Eesti sees. Seega oleme kaalumas rahvusvahelise opereerimise kohapealt, kas ja millises mahus taotleme selle, kui teenuse ekspordi, toetamist valitsuselt," ütles Ritsberg ERR-ile.

Ritsbergi sõnul on ettevõte hinnanud ümber kõikide kulutuste vajalikkuse. "Samuti oleme ajutiselt vähendanud töötasusid. Riiklikest meetmetest taotleme töötukassa pakutavat palgatoetust," lisas ta.

Lux Express peatas rahvusvahelised veod peale eriolukorra kehtestamist alates 16. märtsist, samuti vähendas väljumisi siseriiklikel liinidel.

Siseriiklikult tegutsev Go Bus plaanib tulla toime oma vahenditega

Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul on olukorraga toimetulek raske ja majanduslikult keeruline, bussifirma riigilt abi paluda ei plaani ja kavatseb toime tulle oma enda vahenditega.

"Go Bus veomahud on märtsis ja aprillis järsult vähenenud - kõige vähem avalikul liiniveol, aga näiteks kaugliinidel ligi 70 protsenti ning tellimusvedude osakaal on langenud nulli. Oleme küll reisijate nappuse tõttu olnud sunnitud kaugliinide sõidugraafikuid jõudsalt hõrendama, kuid oleme suutnud siiski tagada, et reisid toimuksid ning inimesed saaksid vajalikud sõidud tehtud," ütles Mändla.

Mändla märkis, et bussitransporti kasutavad töölkäimiseks ka elutähtsate teenuse tagajad ning ka kõik teised, kes peavad ka eriolukorra ajal tööl käima või tegema muid hädavajalikke sõite. "Seega, küll piiratud mahus, aga teenindame reisijaid endiselt üle Eesti ning teeme kõik, et bussisõit oleks turvaline ja inimeste tervist hoidev."

Go Bus soovib hoida töös oma bussiliine ning säilitada ka bussijuhtide töökohad. "Kaalume kõiki võimalusi keerulised ajad üle elada ning vajadusel võtame kasutusele ka lisameetmed - puhkustegraafikute ümbervaatamine ja tellimusvedude teenuste ümberkorraldamine ja nii edasi," lisas Mändla.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: