Pärnu Tammiste hooldekodus tuvastati nakkus 20 inimesel

{{1588156020000 | amCalendar}}
Foto: Verner Vilgas/ERR

Pärnu linnas asuvas Tammiste hooldekodus, kus elavad eakad ja puuetega inimesed, tuvastati kolmapäeval 17 inimese koroonaviirusega nakatumine. Varem oli nakatumine tuvastatud kolmel inimesel.

17 inimese nakatumist kinnitas ERR-ile ka Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. Neli nakatunut on hooldekodu töötajad, 13 kliendid.

Koos varem kolme tuvastatud nakatumisega on Tammiste hooldekodus positiivse proovi andnud 20 inimest.

Positiivse proovi andnud töötajad, kellel polnud väliseid haigustunnuseid, saadeti koju karantiini. Haigestunute asemel on tööl negatiivse proovi andnud uued töötajad, teatas Pärnu linnavalitsus. Terved ja haiged hoolealused on isoleeritud. 

Kosenkraniuse sõnul tuvastati suur osa nakatunutest kolmapäeva hommikul kordustesti käigus. "Eile (teisipäeval - toim.) tehti test ja tuvastati kaks nakatunut, kes viidi haiglaravile. Teistele tehti kordustest, siis tuli kogu pilt välja, sest paljudel nakatunutel ei ole ju haigustunnuseid," rääkis Kosenkranius.

Linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tõenäoliselt tehakse neljapäeval ka ülejäänud hoolealustele ja töötajatele testid, et näha, kas viirus on jõudnud ka hooldekodu teistesse majadesse.

"Eks me nüüd jätkame nende rangete meetmetega. Tõesti, see Tieli maja on suletud, jäävad ka siia osad töötajad. Vaatame üle kõik isikukaitsevahendite kasutamised, desinfitseerimiskulud. Loodetavasti saame nõustajaks ka ühe infektsionisti, kes vaatab need tegevused seal Tammistes üle, hindab olukorda," lisas Poopuu.

Nakkus sai alguse terveks tunnistatud inimesest

Esimene COVID-19 positiivne Tammiste hooldekodu elanik oli inimene, kes viibis ravil Pärnu haigla õendus-hoolduskeskuses ja saadeti sealt 9. aprillil hooldekodusse tagasi, öeldi ERR-ile terviseametist.

Enne haiglast väljakirjutamist oli teda testitud, siis osutus test negatiivseks. 11. aprillil võeti tal uus proov, sest avaldusid haigussümptomid. Positiivne testitulemus registreeriti 12. aprillil.

Teine COVID-19 positiivne elanik selgus 27. aprillil, kolmas 28. aprillil. Pärast kolmanda positiivse proovi tulemuse saamist testiti kõiki hooldekodu Tieli maja elanikke, selles majas elavad kõik kolm nakatunut.

Majaelanike ja personali testimise käigus (28. aprillil) võeti 28 inimeselt proovid, neist 17 olid positiivsed. Neist 13 olid hooldekodu elanikud ja neli töötajad.

Seega on praeguseks Tammiste hooldekodu elanike ja töötajate seas tuvastatud 20 nakatunut, öeldi terviseametist.

"Tammiste hooldekodus elavad eakad inimesed, paljud neist on ka voodihaiged. Tegemist on riskigruppi kuuluvate inimestega, kellel võib haigus kulgeda raskelt", märkis terviseameti pressiesindaja.

Hooldekodu testitulemused kajastuvad neljapäeval terviseameti poolt avaldatavas üleriigilises statistikas.

Kolmapäeva hommikul kogunenud Pärnu linna kriisikomisjon, mille istungist võtsid osa ka terviseameti ja päästeameti esindajad, otsustas töötajate koju- ja tööleviimiseks kasutada sotsiaaltransporti, et nende kontakte miinimumi viia.

Neljapäeval korraldatakse kõigi teiste hooldekodu majade hoolealuste ja töötajate laustestimine, teatas linnavalitsus.

Seni on testitud üksnes hooldekodu ühe (Tieli) maja hoolealuseid ja töötajaid.

Praegu on Tammiste hooldekodus 119 hoolealust, kes asuvad neljas eraldi asuvas majas.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: