Valge Maja koroonaviiruse rakkerühma kolm liiget läks karantiini

Valge Maja koroonarühma liikmed (vasakult lugedes) Anthony Fauci, Deborah Birx, Robert Redfield ja Jerome Adams.
Valge Maja koroonarühma liikmed (vasakult lugedes) Anthony Fauci, Deborah Birx, Robert Redfield ja Jerome Adams. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / JONATHAN ERNST

Valge Maja koroonaviiruse rakkerühma kolm liiget, nende hulgas doktor Anthony Fauci, läks pärast positiivse koroonaproovi andnud isikuga kokkupuutumist kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.

Riikliku allegria- ja nakkushaiguste instituudi direktor Fauci on rühma juht, kes on saanud ameeriklaste seas tuntuks tänu lihtsatele selgitustele COVID-19 käitumise ja tagajärgede kohta.

Lisaks talle läksid karantiini ka haiguste kontrolli ja ennetuskeskuse (CDC) direktor doktor Robert Redfield ning toidu- ja ravimiameti (FDA) juht Stephen Hahn.

Fauci juhitud instituudist öeldi, et tema koroonaproov oli negatiivne, kuid teda testitakse ka edaspidi regulaarselt. Fauci jääb koju ja teeb kaugtööd, kuid on valmis minema Valgesse Majja, kui teda kutsutakse, ning rakendama vajalikke ettevaatusabinõusid, ütles instituut.

Ka Redfield jääb kaheks nädalaks kaugtööle, ehkki tema ohtu Valge Maja töötajaid nakatada hinnatakse madalaks, teatas CDC laupäeva õhtul.

Mõni tund varem oli FDA teatanud, et Hahn puutus kokku positiivse koroonaproovi andnud inimestega. Pressiesindaja Stephanie Caccomo sõnul oli tema enda proov negatiivne, kuid ta jääb sellest hoolimata kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.

Kõik kolm pidanuks teisipäeval senati komisjonile tunnistusi andma.

Komisjoni esimees senaator Lamar Alexander ütles, et Redfieldil ja Hahnil lubatakse tunnistada videokõne vahendusel. Tema avaldus tuli enne teadet Fauci karantiinist.

Nakkus jõudis ka Trumpi lähikonda

USA presidendi Donald Trumpi lähedase nõuniku abikaasal diagnoositi koroonaviirus, teatasid USA võimud reedel.

Asepresident Mike Pence'i pressiesindaja Katie Miller, kes sai positiivse diagnoosi, on abielus Trumpi kõnedekirjutaja ja Valge Maja immigratsiooniteemade nõuniku Stephen Milleriga. Tema nakatumisest teatas Trump ise reedel, päev pärast seda, kui saabus teade, et presidendi isiklikul abil oli tuvastatud koroonaviirus.

Uued nakatumised tõstatavad küsimuse, kas viirus on jõudnud ka Valge Maja kõige kitsamasse siseringi.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: