Valge Maja töötajatele kehtestati maskikandmise kohustus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Trumpi esmaspäevase pressikonverentsi ajal kanti Valges Majas juba maske.
President Trumpi esmaspäevase pressikonverentsi ajal kanti Valges Majas juba maske. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / KEVIN LAMARQUE

Valge Maja administratsiooni töötajatele kehtestati esmaspäeval kohustus kanda tööl kaitsemaske, kuna kahel majas töötanud inimesel avastati koroonaviirus.

Esmaspäeva pärastlõunal president Donald Trumpi administratsiooni töötajatele saadetud juhistega karmistatakse turvaprotseduure kartuse tõttu, et Trump ja asepresident Mike Pence võivad viirusega kokku puutuda.

Eelmisel nädalal selgus, et Trumpi isiklik assistent ning Pence'i pressiesindaja olid saanud koroonaviiruse nakkuse. Lisaks on Pence'i pressiesindaja Katie Milleri abikaasa Trumpi kõnedekirjutaja ja immigratsiooniteemade nõunik.

Presidendi lähedal töötavaid ametnikke on testitud koronaviiruse suhtes, kuid varem polnud nad regulaarselt maske kandnud.

"Terve mõistus lõpuks võitis," ütles üks kõrgem administratsiooni ametnik Reutersile esmaspäevast otsust kommenteerides.

Trump on ise seni olnud maski kandmises suhtes tõrges ega ole seda avalikkuse ette pannud, ehkki tema sõnul proovis ta eelmisel nädalal Arizonase maskitehase külastuse ajal seda avalikkuse eest varjul olles ette.

Laupäeval kohtus ta Valges Majas USA sõjaväe tippjuhtide, staabiülemate ühendkomitee juhtide ja oma riikliku julgeoleku meeskonna liikmetega. Ametnikud ei kandnud maske, kuna neid oli eelnevalt viiruse suhtes kontrollitud, ütles Pentagoni pressiesindaja, lisades, et sotsiaalsed distantseerimismeetmed näisid olevat täidetud. Ruumis asuvad salateenistuse esindajad kandsid maske.

President kuulub vanuserühma, mida peetakse koroonaviiruse suhtes eriti ohustatuks. Viiruse tõttu on ainuüksi Ameerika Ühendriikides surnud enam kui 80 000 inimest ning see on laastanud riike ja majandust kogu maailmas.

Valge Maja töötajad, sealhulgas presidendi vanemnõunik ja väimees Jared Kushner, kandsid esmaspäeval Valge Maja territooriumil maske.

Valge Maja teatas eelmisel nädalal, et suurendab ettevaatusabinõusid inimeste jaoks, kes viibivad Trumpi ja Pence'i ümbruses, kes mõlemad on jätkanud tööreise väljaspool Washingtoni. Mõlemat kontrollitakse viiruse suhtes iga päev.

"Lisaks sotsiaalsele distantseerumisele, igapäevasele temperatuurikontrollile ja sümptomite jälgimisele, kätepuhastamisele ja kõigi tööruumide korrapärasele sügavale puhastamisele testitakse kõiki presidendi ja asepresidendi vahetus läheduses asuvaid töötajaid ja kõiki muid külalisi iga päev COVID-19 suhtes," ütles Valge Maja pressiesindaja Judd Deere avalduses.

Mõned, kes olid Katie Milleriga kokku puutunud, on läinud osalisesse karantiini. Administratsiooni ametniku sõnul töötas Pence esmaspäeval Valgest Majast, kuid hoiab Valge Maja meditsiiniüksusega konsulteerides lähitulevikus presidendist kaugel.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: