Kredexi nõukogu võib Tallinkile laenu andmise otsustada reedel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinki uusim laev Megastar
Tallinki uusim laev Megastar Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Valitsus on kinnitanud Tallinkile antava 100 miljoni eurose laenu põhitingimused. Laenuotsuse peab aga kinnitama Kredexi nõukogu, mis võib kõige varasemalt kokku tulla käesoleva nädala reedel.

Valitsuse kinnitatud tingimused panevad paika, kuidas Kredex võiks laenu anda. Samas vajab laen veel ka Kredexi nõukogu heakskiitu, ehk laenuotsust pole sisuliselt langetatud.

"Laenutaotlus on esitatud valitsusele. Aga see oli põhitingimuste otsuseks. Ka tagatiste struktuuri peab kinnitama KredEx," ütles Kredexi kommunikatsioonijuht Joonas Kerge ERR-ile.

Kõige varasemalt võib nõukogu otsuse langetada reedel või järgmisel nädalal. Kerge sõnul käib nõukogu kriisiolukorras koos tiheda regulaarsusega, et kõik otsused sünniksid ajakohaselt.

Kerge märkis, et valitsus kinnitas küll laenu üldpõhimõtted ja ka intressimäära, kuid kõik detailid nagu ka varade pantimine pannakse alles paika.

Valitsus langetas reedel otsuse anda Tallinkile laenu 100 miljonit eurot, laenu tähtaeg on kolm aastat ja laen tuleb tagastada ühes osas laenutähtaja lõpus. Intress on 12 kuu Euribor pluss kaks protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,1 protsenti laenulimiidi summast.

Laenulimiit on lubatud kasutusse võtta osade kaupa, iga osa minimaalne suurus vähemalt 10 miljonit ja maksimaalne suurus 40 miljonit eurot.

Laenuintressi aluseks on Tallinki olemasolevate laenukohustuste keskmine hind. Laen peab olema tagatud laenusaaja ja tema konsolideerimisgruppi kuuluvatele ettevõtjatele kuuluvate varadega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: