X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pole kindel, millal kruiisiliiklus Stockholmi taastub

{{1589442960000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Tallinki kodulehelt saab laevapileteid Rootsi osta alates 1. juunist, kuid see kuupäev võib veel muutuda.

Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link ütles ERR-ile, et piletimüük Tallinna-Stockholmi liinil on küll avatud, kuid pole teada, millal laevaliiklus täielikult taastuda saab.

"See sai kriisi alguses esialgu jäetud 1. juuni kanti. Eks algselt oli see plaan esmaste kriisi lõppukuupäevade järgi, aga olukord on muutunud ja teeme otsuseid jooksavalt," ütles Link.

Täpsed kuupäevad sõltuvad Linki sõnul ametkondade otsustest.

Link lisas, et praegu toimub kaubavedu Rootsiga läbi Paldiski sadama, kus võetakse peale ka üksikuid autoga reisijaid.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul ei ole piirangute leevendamine lähipäevade küsimus.

"Me oleme Rootsi ministriga seda arutanud. Meie jaoks on oluline saada infot viiruse leviku kohta Rootsis, oleme valmis andma oma infot ja need otsused ja ka leevendused Rootsi suunal on sõltuvad viiruse levikust ja meie arusaamast viiruse kandumisest siia Eestisse, aga ka Lätti ja Leetu. Ka selles küsimuses me arutame Läti, Leedu ja Eesti vahel. Kas see nüüd on lähemate päevade küsimus? Kindlasti mitte," rääkis minister "Aktuaalsele kaamerale".

Kui liin lahti tehakse, ei hakka see algul tööle ilmselt endise tihedusega.

"Oleme planeerinud, et esialgu ilmselt üks kord nädalas, nii Tallinn-Rootsi liin kui ka Riia-Stockholmi liin. See rahuldaks enam-vähem ka esmast vajadust nii palju, kui oleme küsitlustega klientidelt tagasisidet saanud," ütles Tallinki juhatuse liige Piret Mürk-Dubout.

Ka Rootsi laeval hakkavad kehtima samad piirangud, mis Soome sõites.

"Ikka vahe hoidmine. Loomulikult käte desinfitseerimine, avatud toidu puudumine - buffet' valik on küll olemas, aga teenindusprotseduurid on teistmoodi. Samamoodi on ka seal mänguautomaadid ja lastenurgad kinni, aga kõik toitlustusasutused on avatud, kauplused on avatud, lihtsalt teenindus on pigem läbi teenindaja," selgitas Mürk-Dubout.

ERR-i ajakirjanik Johannes Tralla saabus Stockholmi Nordica erilennuga ning piiriületus läks seal kiiresti. Tralla sõnul on Sockholmi linnapilt võrreldav varem seal nähtuga. "Võib-olla erinevusega, et siin-seal on märgata desinfitseerimisvahendi pudeleid. /.../ Maskides inimesi näha ei ole," lisas ajakirjanik.

Tralla selgitas, et Rootsi on valinud võrreldes teiste riikidega erineva strateegia, lootes peamiselt kodanike enda mõistlikule käitumisele. Rootsi piirangud on Tralla sõnul loodud selliselt, et ühiskond suudaks neid taluda pikalt.

"Rootsis ei nähta teist lainet, loodetakse immuunsuse tekkimisele ja et inimesed taluvad piiranguid pikalt," ütles ta.

Rootsi välisminister on Tralla sõnul kutsunud teisi Euroopa Liidu riike üles mitte diskrimineerima rootslasi, kui riigid oma piire avama hakkavad.

 

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Mart Linnart, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: