Viru hotell koondab kolmandiku töötajatest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Viru hotell Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viru hotelli opereeriv AS Sokotel alustas Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühinguga läbirääkimisi kollektiivseks koondamiseks. Alates 1. juulist koondab ettevõte umbes kolmandiku senistest hotellitöötajatest.

Hotelli tegevdirektor Klaus Ek toob koondamiste põhjusena välja erandliku majandusolukorra. "Koroonaepideemia tõttu on hotelli müük alates märtsi keskpaigast olnud tavapärasest  99 protsenti väiksem."

Eki sõnul on riik tegutsenud kiiresti ja võimaldanu hotellile toetust palkade maksmiseks aprillis ja mais, mis on olnud oluliseks abiks ettevõtte finantsolukorra leevendamisel. Riik ei paku aga rahalist tuge hotellidele üüride ja muude püsikulude katmiseks, EAS-i turismitoetust saavad taotleda mikro- ja väikeettevõtted.

"Praeguste prognooside kohaselt ei taastu reisimine lühikeses ja keskpikas perspektiivis endistes mahtudes. Kuid pikemas perspektiivis oleme aktiivselt läbi rääkimas meie hotelliketi laienemise osas Eestis," sõnas Ek.

Soome turistidele avatakse piir tõenäoliselt juuni keskpaigast, siiski prognoosib hotell tänavuse aasta lõpuks 40–60-protsendilist käibelangust, mis tähendab tänavu ka mitme miljoni euroga kahjumisse jäämist.

"Kahjuks peame tegema valusaid otsuseid, mis mõjutavad meie töötajaid. Konsulteerime ametiühingutega kollektiivse koondamise osas ning alates 1. juulist 2020 koondame hinnanguliselt umbes kolmandiku töötajatest. See on väga raske otsus ettevõttele, kuid veelgi raskem löök konkreetsetele koondatavatele töötajatele. Minul ja kogu hotelli juhtkonnal on väga kahju, et peame sellise otsuse tegama, kuid muud võimalust pole. Mõistame täielikult, et koondamine on nii majanduslikust kui hingelisest vaatest väga keeruline otsus," ütles Ek.

Kollektiivse koondamise läbirääkimised Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametühinguga kestavad kaks nädalat. Seejärel teavitab AS Sokotel kollektiivsest koondamisest töötukassat. Juuni lõpus saavad koondatavad töötajad kätte koondamisteated.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: