Rõivas: ma loodan, et Ratas ei astu ERJK eelnõuga Savisaare saabastesse

Foto: ERR

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas ütles ETV saates "Esimene stuudio", et ta loodab, et Jüri Ratas (KE) ei astu erakondade rahastamise kontrollimist reguleeriva seaduse ümber tegemisega Edgar Savisaare saabastesse.

"Kui uskuda seda, mida nii ajakirjanikud kui juristid on välja uurinud, siis Keskerakonnal on mingi vaidlus parajasti seal pooleli, jutt käib enam kui miljonist eurost. Ja kui tõesti peaks juhtuma see, et tahetakse seadusemuudatusega see vaidlus kraavi keerata, siis ma ütleks, et Jüri Ratas on Edgar Savisaare saapad üles leidnud ja nendesse sisse astunud. Ma väga loodan, et ta mõtleb ümber," ütles Rõivas.

Vandeadvokaat Allar Jõks ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ülesannete riigikontrollile andmine on esmaspäeval algatatud eelnõus kattevarjuks piirangu seadmisele, mis aitaks Keskerakonnal pääseda 1,2 miljoni euro suurusest nõudest.

Rõivase sõnul on hea tava, et kõik erakonnad arutavad sedasorti eelnõud ühiselt ja see ei ole koalitsiooni või opositsiooni asi.

"Vähemasti varasemate valitsuste puhul oli küll nii, et opositsioon kaasati, sest see puudutab kõiki erakondi ja mitte ükski erakond ei tohi seda seadust teha oma näo järgi. Ja praegu üritab Keskerakond ja laiemalt valitsus teha endale kasulikku seadust," lausus Rõivas.

Rõivas ütles, et tal ei ole ERJK-le põhjust etteheiteid teha. "Nad on päris karmid, nad on oma tööd hästi teinud," ütles Rõivas.

"Sellel komisjonil ju ei ole tohutut ressurssi, aga ometi nad on suutnud päris paljusid probleemseid kohti välja tuua," ütles Rõivas.

"Aga praegu on meil palju tähtsamat teha, meil on palju pakilisemad asjad," lisas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: