Ööpäevaga lisandus 14 positiivset testi

{{1590219660000 | amCalendar}}
Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 650 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 14 ehk 2,2 protsenti osutusid positiivseks. Haiglaravil on 37 inimest, neist üks juhitaval hingamisel.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus üheksa positiivset testi tulemust Harjumaale, nendest neli Tallinna, kolm Pärnumaale ja kaks Läänemaale.

Pärnumaa ja Läänemaa positiivsed testid pärinesid Lihula Südamekodu laustestimiselt. Kolm uut nakatunud olid hooldekodu elanikud ning kaks Südamekodu töötajad.

Harjumaa nakatunutest tuli üks Soomest töölt ning ühel nakatunul oli kokkupuude Soomest töölt tulnud isaga. Teised nakatumised toimusid pereringis, üks positiivne juhtum leiti juhuslikult infarkti kahtlusega haiglasse sattunud inimesel, kellel polnud sümptomeid.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 317 inimest, lõpetatud 328 haigusjuhtumit.

Laupäevase seisuga on tervenenud 1526 inimest. Neist 992 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 534 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud üle 75 tuhande esmase testi, nendest 1821 ehk 2,4 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lätis lisandus ööpäevaga 16 uut juhtumit

Lätis on viimase 24 tunni jooksul kinnitust saanud 16 uut COVID-19 juhtumit, teatas laupäeval haiguste ennetuse ja kontrolli keskus.

Läbi viidi ööpäeva jooksul 1480 koroonatesti, vahendas BNS.

Uutest juhtumitest enamik ehk 14 tuvastati Mārsnēni sotsiaalhooldekeskuses, kus on praeguse seisuga tuvastatud 44 nakkust. 

Kokku on Lätis läbi viidud 97 846 koroonaviiruse testi, kinnitust on saanud 1046 nakkust. Viirus on riigis nõudnud 22 inimelu, terveks on saanud 712 patsienti. 

Riikliku tervishoiuteenistuse andmetest selgub, et viimase 24 tunni jooksul toimetati COVID-19 tõttu haiglasse kaks uut patsienti. Hetkel võitleb haiglas viirusega 24 inimest, nendest 22 seisund on keskmine, kahe patsiendi seisund on tõsine. 

Kokku on Lätist haiglatest ära lubatud 139 COVID-19 patsienti. 

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: Terviseamet, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: