Suurim haiguspuhang on seotud Tallinnas asuva toidukäitlejaga

Martin Kadai.
Martin Kadai. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna ettevõttes lahvatanud puhangus on haigestunud juba kümme inimest.

Viimase ööpäevaga lisandunud 20 nakatunust 16 elavad Tallinnas ja Harjumaal. Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul on suurem osa nakatunutest seotud ühe Tallinnas asuva tootmisettevõttega.

"Harjumaal on konkreetselt üks ettevõte, kus tänase seisuga on juba kümme haigestunut registreeritud," ütles Kadai, lisades, et ta ei soovi selle ettevõtte nime välja öelda, kuid nimetas, et tegemist on tootmisettevõttega. "Kuna ettevõttes töötab päris palju inimesi, on ootuspärane, et võib lisanduda veel täiendavalt [haigestunud] inimesi, kuna lähikokkupuuteid on töötajate vahel olnud."

ERR-ile teadaolevalt on tegemist ühe Tallinnas asuva toidukäitlemisettevõttega, mida aga tervikuna karantiini pandud ei ole. Haigestunud töötajad on kollektiivist eraldatud ja saadetud kodusele ravile.

Osalt on nakatumised hakanud tõusma ka Soomest ja Rootsist saabuvate inimeste kaudu. Maikuu keskel oli selliseid juhtumeid kokku 17.

"Sellega peab arvestama, et Rootsis on täna haigestumine suurusjärgu võrra suurem kui Eestis, Soomes mõnevõrra suurem," ütles Kadai.

Teda teeb murelikuks, et inimesed lähevad gripilaadsete sümptomitega endiselt tööle, kus haigus levima pääseb.

"Küsimus ei ole niivõrd reisimises või liikumises riikide vahel, vaid ka nende juhtumite puhul näeme, et inimesed ei pööra oma haigussümptomitele piisavalt tähelepanu," tõdes Kadai. "See teeb murelikuks, sest lihtsam ja loogilisem lahendus haigestumist ja haiguse levitamist kontrolli all hoida on käituda vastutustundlikult: kui tal tekivad sümptomid, ta püsib kodus, ta ei puutu kokku teiste inimestega, kellega ta ei pea kokku puutuma, võtab ühendust oma perearstiga ja täna on kõik võimalused testimiseks avatud."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: