Kredex langetas intressimäärasid ja leevendas tagastustingimusi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kredex. Autor/allikas: Kredex FB

Kredex muutis erakorralise käibekapitali- ja investeerimislaenu tingimusi; muudatuste hulka kuuluvad intressimäära alandamine, laenutaotlejale kehtestatud nõuete täpsustamine ning tagatisnõude leevendamine.

Kredex kinnitas erakorraliste kuni 10 miljoni euro suuruste käibekapitali- ja investeerimislaenude uueks intressimääraks 12 kuu Euribor pluss 2 protsenti aastas, täpsustas laenutaotlejale kehtestatud tingimusi ning leevendas nõudeid laenude tagatuse osas, teatas Kredex. 

Kredexi erakorraline laen on mõeldud COVID-19 puhangust tingitud ettevõtja ajutiste raskuste ületamiseks vajalikuks käibekapitali ja põhivarainvesteeringute finantseerimiseks.

"Kredexi otsus erakorraliste laenude tingimusi muuta teeb need ettevõtjate jaoks soodsamaks ja kättesaadavamaks," ütles Kredexi juhatuse esimees Lehar Kütt pressiteates.

Küti sõnul peaks laenutaotlejatele kehtestatud nõuete täpsustamise tulemusena laenuraha ka kiiremini ettevõtjateni jõudma. "Erakorraliste laenude tingimuste muutmise vajaduse tingis muutunud olukord, seni kriisimeetmete rakendamise käigus saadud kogemused ja ettevõtjatelt saadud tagasiside," märkis juhatuse esimees.

Lisaks uuele intressimäärale leevendas Kredex nõudeid ka laenude tagatuse osas. Käibekapitalilaenude puhul summas kuni 500 000 eurot piisab, kui ettevõtja poolt antud tagatise realiseerimise eeldatavaks tulemiks on vähemalt 10 protsenti laenusummast.

Investeerimislaenude ja suuremate käibelaenude puhul peab uute tingimuste kohaselt tagatiste realiseerimise eeldatav tulem olema vähemalt 50 protsenti laenusummast.

Erakorraliste laenude puhul jõustuvad uued tingimused ja saab vastavalt neile taotlusi esitama hakata alates 10. juunist, paralleelselt saab vanade tingimuste alusel taotlusi esitada kuni 16. juunini.

Kuni 16. juunini laekuvate laenutaotluste puhul kohaldatakse taotluste menetlemisel uusi või vanu erakorralise laenu tingimusi olenevalt sellest, kummad on ettevõtja seisukohalt soodsamad.

Kriisimeetmete raames seni tehtud positiivsed laenuotsused vaadatakse üle ning kui ettevõtja ja taotlus kvalifitseeruvad uutele tingimustele ja need on ettevõtja jaoks senisest soodsamad, siis teeb Kredex ettepaneku seni tehtud otsuse või juba sõlmitud laenulepingu muutmiseks.

Kui ettevõtja ja taotlus erakorralise laenu uutele nõuetele ei vasta, jääb kehtima juba tehtud laenuotsus või senistel tingimustel sõlmitud leping.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: