X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lottemaa loodab tänavu meelitada rohkem Soome turiste

Lastetuba Lottemaa tegelased
Lastetuba Lottemaa tegelased

Eeloleval laupäeval, 13. juunil avab Lottemaa teemapark järjekorras seitsmenda hooaja, mil väikestel Lotte-sõpradel on võimalus kohata ka neid tegelaskujusid, keda varasematel aastatel Leiutajate külas ringi liikumas pole nähtud. Tänavu on mõeldud ka Soome turistidele.

Pärnu külje all asuv teemapark on plaaninud suve jooksul anda kaheksa etendust ning lisaks tuleb esitamisele suur kontsert, mis varasematel hooaegadel on osutunud Lottemaa teemapargi tegevjuhi Mardit Toodu sõnul väga menukaks. Tegevjuhi hinnangul ongi just külastajatele pakutav programm nende suurimaks väärtuseks.

"Sellel hooajal oleme võtnud endale plaaniks meelitada rohkem Soome turiste parki. Kui esimesel ja teisel aastal lisandus meie programmi lätikeelne näidend ja tegelaskujud ning paar aastat tagasi venekeelne näidend ja tegelaskujud, siis sellest hooajast on ka meie pargis soomekeelne etendus ja tegelaskuju. Et kõik soome keelt emakeelena rääkivad külastajad on teretulnud ja oodatud," rääkis Toodu.

Hoolimata sellest, et eelmise aasta külastajate arv jäi ligikaudu samaks nagu sellele eelnenud hooajal ehk umbes 61 000 inimese peale, siis Toodu sõnul suudeti mullu ka kasumit teenida.

"Suureks abiks oli kindlasti toitlustuse enda hallata võtmine, mis kasvatas meie käibenumbrit päris tublisti. Ja rahvaarvust olenevalt, et hästi palju sõltub ka pileti keskmisest hinnast. Kas on erinevad kampaaniad teinud oma töö ja mitu sellest 61 000 on olnud külastajad, kes on siis null piletiga sisse tulnud."

Kuna suuresti sõltub külastajate arv ilmast, siis Toodu hinnangul on selle hooaja numbreid raske ennustada. Tegevjuhi sõnul on nähtud erinevaid suvesid, kus nii vihmane aga ka liiga kuum suvi on nende külastajate arvu märkimisväärselt vähendanud.

"Hetkel me tegutseme sellel moel, et saaksime oma toitlustuse ehk suure restorani ala kinniseks ehitada. See annab kindlasti paremad võimalused meie külastajale. Tegelikult on teemapargis kokku seitse temaatilist maja, et vihma eest varju saab igal hetkel sinna pugeda, et ei pea kartma."

Lottemaa teemapargil pileti hinda muuta pole plaanis. Need, kes soovivad täishinnast soodsamat pääset, soovitab Toodu hoida silma peal nende poolt tehtavatel kampaaniatel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: