Saaremaa praamile jaaniajaks pileteid veel jagub

Parvlaevad Piret (esiplaanil)  ja Tõll Suurel väinal.
Parvlaevad Piret (esiplaanil) ja Tõll Suurel väinal. Autor/allikas: TS Laevad

Kuigi jaanipäev on juba järgmisel nädalal, siis Saaremaale veel praami pileteid jagub, samas soovitab TS Laevad pileti ostmist viimasele hetkele mitte jätta.

Kui vaadata praamid.ee lehekülje piletimüüki, siis vahetult jaanidele eelnev esmaspäev Saaremaa suunal suurt nõudlust ei näita. Teisalt tõdeb TS Laevad OÜ teenindusvaldkonna juht Ave Metsla, et selle põhjal veel suuri järeldusi teha ei saa.

"Selle liini puhul on see eripära, et kuna seal reise on palju, siis saarele liikujad ei osta pileteid pikalt ette ja pigem planeeritakse piletiost vahetult enne sõitmist. Aga reisijate mahtude osas kui juuni esimesi nädalaid vaadata, siis mahud on ilusasti kasvanud," rääkis Metsla, ja lisas, et piletimüük on olnud siiski mõnevõrra väiksem kui eelmisel aastal.

Kuigi jaanide eel praeguse seisuga Saaremaa suunal reisimiseks pileteid jagub, siis Metsla soovitas siiski võimalusel praami pääsmed ette broneerida.

"24. juuniks on juba alates lõunast suur hulk reise välja müüdud. Mis puudutab eelmist aastat, siis just seda kui saarele sai siin sõita mitme päeva jooksul, siis tagasisõit jääb tihti inimestel ühele ajale ehk 24. kuupäevale. Eelmisel aastal tuli 25. kuupäev suhteliselt suure üllatusena. Siis ulatus näiteks Kuivastu poole peal reisijate järjekord kuni Pädaste ristini välja," lausus Metsla.

Visit Saaremaa turismispetsialisti Kristin Mägi sõnul võib laevade hõre täituvus olla tingitud sellest, et ühtegi suurt avalikku jaanituld välja kuulutatud pole. Mägi tõdes ka seda, et välisturistide külastust pärsib teadmatus selle kohta, kas saar on lahti või mitte.

"Eestis info liigub paremini. Eestlased teavad, et saab tulla ja kõik on lahti ja toimib, aga just Läti-Leedu on need, kus on viimastel aegadel hästi palju päringuid tulnud. On kuuldud, et on segased ajad ja saar oli kinni ning uuritud, mis olukord praegu on: kas hotellid töötavad, kas restoranides ikka süüa saab, kas praamid ikka sõidavad," rääkis Mägi.

Mägi ütles, et eriolukorra ajal näitasid mandriinimesed Saaremaa suhtes suurt poolehoidu. Palju oli neid, kellel plaani sel suvel saart külastada ei olnud, kuid kriisi pärast lubasid siiski Saaremaale minna, et anda panus kohalikule majandusele.

"See tõenäoliselt ei kata ära seda arvu, kes jätavad tulemata. Ettevõtjatest tõenäoliselt mõni võib sügisel jõuda selleni, et ta peab ära lõpetama oma ettevõtluse. Päris mitmed majutusettevõtted on öelnud, et kui nad teevad 50 protsenti eelmise aasta tulemusest, siis nad sellega oleksid juba rahul," lausus Mägi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: