Välisministeerium kutsus seoses MRP eelnõuga välja Vene suursaadiku

Välisministeerium kutsus neljapäeval välja Vene suursaadiku seoses Riigiduumas menetletava MRP eelnõuga, millega soovitakse võtta tagasi Molotov-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokolle üheselt hukkamõistva resolutsiooni, mis võeti vastu NSV Liidu Rahvasaadikute Kongressil 24. detsembril 1989.

"Väljendame rahulolematust Riigiduumas menetletava eelnõu pärast. Rahvusvaheline kogukond on korduvalt ja tugevalt MRP hukka mõistnud. MRP ja selle salaprotokollid panid otseselt alguse kahe totalitaarrežiimi küünilisele maailmajagamisele ja sillutasid tee Teise maailmasõjani, mis on meie ühise ajaloo üks kohutavamaid peatükke," ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Reinsalu lisas, et algatus on eriti taunitav Teise maailmasõja lõpu 75. aastapäeval, mil peame eriliselt meeles kõiki maailmasõja ohvreid.

"Loodan, et Venemaal ei liiguta edasi algatusega, mis on režiimide ohvrite osas niivõrd lugupidamatu," ütles Reinsalu.

Sarnased demaršid leidsid aset Lätis ja Leedus.

Riigiduumasse esitati seaduseelnõu 27. mail. 9. juunil toetas Riigiduuma väliskomisjon eelnõud ükshäälselt ja esitas selle edasiseks aruteluks.

"Eelnõu seletuskirjas toodi välja ühe põhjendusena, et otsekui see hukkamõistmine toona oli tehtud selleks, et nii-öelda legaliseerida või muuta juriidiliselt korrektseks Balti riikide lahkumine Nõukogude Liidust. See on üks osa Venemaa katsetest ajalooga manipuleerida," ütles Reinsalu ERR-ile.

"See seadus ei ole vastu võetud, aga ta on saanud Venemaa Riigiduuma väliskomisjoni toetuse ja Eesti ja Läti ja Leedu välisministeeriumites väljendasime oma rahulolematust sellise ajalooga manipuleerimise üle," lisas Reinsalu.

Reinsalu sõnul võib seadus juba juulikuus jõuda Riigiduuma täiskogu menetlusse.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: