Riik annab endise Harju maavalitsuse hoone Tallinnale

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Endine Harju maavalitsuse hoone Roosikrantsi 12. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsus otsustas rahuldada Tallinna volikogu taotluse ning anda Roosikrantsi 12 hoonekompleksi pealinnale kasutamiseks. Kinnistu väärtuseks hinnatakse 2,6 miljonit eurot. Linn saab hoone enda käsutusse sel sügisel.

Hoones asus kuni 2018. aastani Harju maavalitsus. Peale maavalitsuste likvideerimist jäi hoone riigile mittevajalikuks. Tänavu juunis esitas Tallinna linnavolikogu taotluse, et hoone antaks Tallinnale, kes soovib seda kasutada linnavalitsuse haldushoonena.

Valitsuse otsusega võõrandatakse Tallinnale kogu Roosikrantsi tänav 12 asuv hoonekompleks.

Hoone ei jäänud ka peale maavalitsuse tegevuse lõppu tühjaks. Tänase päevani tegutsevad seal kehtivate üürilepingutega Harjumaa spordiliit, Põhja-Eesti ühistranspordikeskus, Eesti linnade ja valdade liit ja ajutiselt ka põllumajandusamet. Üürilepingud lähevad koos kinnistu võõrandamisega üle linnale, ütles ERR-ile rahandusministeeriumi pressiesindaja Kristina Haavala.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütles, et esialgu jätkab linn Roosikrantsi 12 hoones olemasolevate üürilepingutega. Kas päevinäinud hoonekompleksi ka renoveerima hakatakse, ei ole Võrgu sõnul veel otsustatud.

Linna jaoks on hoone sobiva suurusega ning seda on vaja seadusest tulenevate ülesannete täitmiseks, märkis Haavala. Riik annab kompleksi üle omapoolsete tingimustega ning kui linn peaks otsustama hoone maha müüa, tahab riik müügihinnast oma osa saada.

"Tulenevalt riigivaraseaduses sätestatud piirangutest tohib linn seda kinnistut kasutada ainult taotluses näidatud otstarbel ehk linnavalitsuse asutuste haldushoonena. Kinnistu edasivõõrandamise korral 10 aasta jooksul tuleb riigile tagastada 65 protsenti kinnistu väärtusest," ütles Haavala.

Kinnistu väärtuseks on Haavala sõnul hinnatud 2,6 miljonit eurot. Kinnistu väärtust on kontrollinud PricewaterhouseCoopersi audiitor.

Eha Võrk ütles, et kinnisasja üleandmine linnale saab eeldatavalt toimuma sügisel.

Kuigi hoone üleandmiseks on valitsus andnud nõusoleku, siis lõpliku võõrandamise otsuse teeb riigivara valitsejana rahandusministeerium peale seda, kui kinnistu on Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) omandist üle antud riigi omandisse. Võõrandamise kulud katab Tallinna linn.

Kui RKAS jääb Roosikrantsi 12 hoonega ilma 2,6 miljonist eurost, siis valitsuse sama otsusega antakse RKAS-ile üle keskkonnaministeeriumilt 11 kinnistut, mille koguväärtus on põhimõtteliselt sama, 2,6 miljonit.

Endine Harju maavalitsuse hoone Roosikrantsi 12. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: