Pärnu haiglas on laste taastusravis kasutusel uus kõnnirobot

Pärnu haiglas on kasutusel uus 120 000 eurot maksma läinud kõnnirobot, mis aitab kõnnifunktsiooniga lapsi taastusravis.

Kõnnirobot on mõeldud lastele, kellel raske haiguse, sünnitrauma või lapseea insuldi tagajärjel kõnnifunktsiooni ei ole või on see oluliselt häiritud. Seadet on aastaid oodatud, sest patsiente on palju. 

Arstide sõnul annab taastusravi kõige paremaid tulemusi just siis, kui robootikat kasutatakse koos traditsioonilise füsioteraapiaga. 

Pärnu haigla taastusraviosakonna juhataja Kaja Elsteini sõnul on praegu 10-15 last, kelle võiks kohe seadmele treeningule suunata.

"Aga kindlasti on nende laste arv tõusujoones ja me saame ka kasutada seda seadet nende patsientide peal, kes küll vanuse poolest on lapseeast väljas, aga oma füüsiliste parameetrite poolest veel saavad seda kõnnitreenigut selle seadmega teha. 150 sentimeetrit on selle seadme pikkus," ütles Elstein

Robootika on tänapäeva taastusravis väga oluline, aga kõige paremaid tulemusi saab koos traditsioonilise füsioteraapiaga, rõhutas Elstein.

Seadme ligi 120 000 euro suurusest maksumusest tasus lastefond 40 protsenti.

"Ma olen ülimalt tänulik kliinikumi lastefondile, et nad ajavad just sellist projekti, kuidas eelkõige lastele oleks tehnilised abivahendid hästi kättesaadavad. See on väga tänuväärne töö ja tahaks neile tänu ja tunnustust avaldada," ütles Pärnu haigla juht Urmas Sule.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: