Tallinna Sadama reisijate arv langes teises kvartalis ligi 82 protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna sadam. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tänavu teises kvartalis kasvas Tallinna Sadama sadamate kaubamaht 2,5 protsenti 5,4 miljoni tonnini, reisijate arv vähenes mullusega võrreldes 81,7 protsenti 531 000 reisijale.

Laevakülastuste arv langes aastaga 20,9 protsenti, sadamaid külastas 1612 laeva.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul pole majanduskriis veel teises kvartalis Tallinna Sadama kaubaveole olulist mõju ei avaldanud.

Teise kvartali kaubamahu kasvu mõjutas enim vedellasti kasv, samas vähenesid teiste lastiliikide mahud. Peamiselt vähenesid teravilja ja väetiste mahud, viimane seoses Venemaal tehaste ajutise sulgemisega pandeemia ajaks.

Reisijate arv langes teises kvartalis järsult tulenevalt koroonaviiruse pandeemiaga kehtestatud liikumispiirangutest ja riigipiiride ajutisest sulgemisest märtsist.

Alates mai keskpaigast, mil avati Eesti-Soome piir tööga seoses reisijatele, on reisijate arv hakanud tasapisi taastuma, kasvutempo on oluliselt kiirenenud juunis, kui avati piirid enamusele Euroopa riikidest saabujatele.

"Kui juuni alguses oli meil kuus-seitse tuhat reisijat päevas, siis juuni lõpus oli see näitaja juba 18-20 000, mis on ligi 50 protsenti eelmise aasta juunikuu mahtudega võrreldes. Kasvu veab Tallinn-Helsingi liin, mis moodustab hetkel üle 95 protsenti kogu reisijate veo mahust. Jätkuvalt on suletud Tallinn-Stockholmi liin ja kruiisilaevade külastusi tuleb ehk mõni üksik alles hooaja lõpus," nentis Kalm.

Poolaasta kokkuvõttes oli langus väiksem tänu stabiilsele esimesele kvartalile, kuna pandeemia hakkas reisijate veole mõju avaldama alles märtsi teises pooles.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: